Daily Crunch: Citizen Lab, Apple’ın “Kilitleme Modu”nun hacker grubu NSO’nun casus yazılım saldırılarını engellemeye yardımcı olduğunu iddia ediyor

Her gün 15:00 PDT’de gelen kutunuza gönderilen TechCrunch’ın en büyük ve en önemli hikayelerinin özetini almak için, abone olun.

En çıtır çıtır arkadaşlarımızdan Salı Crunch’ınız kutlu olsun. Seni tekrar gördüğüme çok sevindim.

Dün, Haje yapay zeka olup olmadığını merak etti, bu yüzden tatile ihtiyacı olduğu çok açık. Bugün, teknoloji haberlerinin ihtişamının tadını birlikte çıkaralım mı?

Christine Ve hacı

TechCrunch İlk 3

  • engellendin: Bazen teknoloji yapması gerekeni yapar. Apple örneğinde, casus yazılım güvenlik açıklarını araştıran araştırmacılar, Apple’ın “Kilitleme Modu”nun kötü şöhretli paralı asker korsanlığı sağlayıcısı NSO Group’un ilerlemelerini engelleyebildiğini söyledi. Lorenzo daha fazla var. Ayrıca, Apple, Hindistan’da ilk perakende mağazasını açtıama… zorluklar var, Maniş yazar.
  • Biniş kartınızı unutmayın: Alaska Havayolları, kapı alanına daha modern bir görünüm kazandırmak için check-in kiosklarını kaldırıyor. El ilanlarının evde biniş kartlarını yazdırması veya akıllı telefonlarını kullanarak check-in yapması gerekecek, Frederik raporlar.
  • Doğruyu arayan: Elon Musk, “maksimum gerçeği arayan yapay zeka” olarak tanımladığı TruthGPT adlı kendi sohbet robotunu geliştirmek istiyor. raporlar İvan.

Başlangıçlar ve VC

Siyahilerin kültürel içeriğinin seçilmiş bir seçkisini sunan, reklam destekli ücretsiz bir akış hizmeti ve içerik toplayıcı olan Mansa, bugün gizlilikten çıktı. Lauren raporlar. Mansa çok çeşitli içerikler sunaristeğe bağlı başlıklar ve dijital doğrusal (FAST) kanallardan kısa biçimli videolara ve kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğe kadar.rent a car 34

Ve sizin için gevşek bir şekilde bir araya getirilmiş lezzetli lokmalardan oluşan başka bir melanjımız var:

TC+

SaaS tutma kriterleri: İşletmeniz nasıl bir yığın oluşturuyor?

SaaS şirketleri sızdıran kayıklar gibidir. Tutma oranları, müşteri kaybının üstesinden gelecek kadar güçlü değilse, dibe çökene kadar su alacaklardır.

ChartMogul’da kıdemli bir analist olan Sid Jain, 2.100 şirketi araştırdı ve “SaaS işletmelerinin yarısından fazlasının 2022’de 2021’e kıyasla daha düşük elde tutma oranına sahip olduğunu” buldu.

Bu ayrıntılı dökümde, ARR aralığına göre net gelir tutma oranlarını karşılaştırır ve henüz ürün-pazar uyumuna ulaşmamış şirketler için karşılaştırmalı değerlendirmeler belirler.

Jain, “İyi bir net elde tutma oranı olarak kabul edilen şey, işinizin aşamasına göre değişir” diye tavsiyede bulunuyor. “Kıyaslama yaparken daima işinizin aşamasını aklınızda tutun.”

TechCrunch+ kurucuların ve startup ekiplerinin rakiplerinin önüne geçmesine yardımcı olan üyelik programımızdır. buradan kayıt olabilirsiniz. Yıllık abonelikte %15 indirim için “DC” kodunu kullanın!

TC+ ekibinden üç kişi daha:

Büyük Teknoloji A.Ş.

sevmelisin Darrell‘nın bugünkü yazısının manşeti, “Şişman orta elvedaİlk bakışta kabarık karın yağlarından kurtulmak için bir saygı duruşunda bulunabilir, ancak Darrell, Adobe’nin yapay zeka destekli yeni özellikleri ve bunun insan işgücü için ne anlama geldiği, yani “gelecekte yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olan en önemli şey” hakkında fikir yürütüyor. Adobe tarafından sağlanan bu mermi noktaları, multimedya düzenleme işinin çan eğrisinin etkili ortasıdır.

Bazı televizyon platformları ve programları diğerlerinden daha sessizdir, ancak diyalogları duymak için biraz daha fazla sese ihtiyaç duyan Prime Video müşterileri daha da hızlanmıştır. Sarah bildiriyor ki, eğer altyazısız televizyon izleyemiyorumPrime Video, diyalogların duyulmasını kolaylaştıran yeni bir özelliğe sahiptir.

Ve sizin için beş tane daha var:


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada