TechCrunch Disrupt’ın Güvenlik Aşaması, casus yazılım ve devlet gözetiminin risklerini vurgular

rent a car 34

Dünyanın her yerindeki otoriter ve demokratik hükümetler, hükümetlerini eleştiren aktivistlerin, gazetecilerin ve siyasi rakiplerin telefonlarını hacklemek için casus yazılım kullanıyor.

Başlangıçta casus yazılım endüstrisi, Hacking Team ve FinFisher gibi bilinen birkaç aktörden oluşuyordu. Ancak son on yılda – teknoloji geliştikçe ve akıllı telefonlar ve bilgisayarlar her yerde hazır hale geldikçe – endüstrinin boyutu arttı. Bu endüstri yasal ve etik olarak çalışabilir mi? Değilse, casus yazılımların devlet destekli kötüye kullanımı ve bunun taciz, keyfi gözaltı ve cinayetler dahil olmak üzere şiddet içeren sonuçlarına karşı ne yapabiliriz?

Stanford Üniversitesi Siber Politika Merkezi uluslararası politika direktörü Marietje Schaake ve Toronto Üniversitesi Citizen Lab’de kıdemli araştırmacı John Scott-Railton’ın bize katılacak olmasından dolayı çok heyecanlıyız. Güvenlik Aşaması de TechCrunch Bozma 202319-21 Eylül tarihlerinde San Francisco’da gerçekleşecek.

Gözetleme cini şişeye geri dönmeyecek. Schaake ve Scott-Railton, “Casus Yazılım Endüstrisi Kontrolden Çıktı” başlıklı oturumlarında bu zorlu konuyu ele alacak. Şimdi ne olacak?”

Hükümetlere bu teknolojileri kullanma konusunda güvenilip güvenilemeyeceğini tartışacağız ve eğer öyleyse, bunları orantılı, adil ve yasal olarak kullanmalarını nasıl sağlayacağız? Kötüye kullanımı sınırlamak için casus yazılım üreticilerinin kendileri ne yapmalı (veya yapmaya mecbur edilmelidir)?

Milyarlarca telefonda bulunan kusurlardan yararlanan casus yazılım kullanan hükümetler herkesi riske atıyor. ABD istihbaratının şu anda yaptığı gibi, ciddi güvenlik açıklarının etkilenen ilgili teknoloji şirketlerine bildirilmesini ve ifşa edilmesini sağlamak için bir güvenlik açıkları eşitlik süreci olmalı mı?

Apple gibi şirketlerin, risk altındaki kullanıcıları hedefleyen dijital izinsiz girişleri önlemeye çalışmayı amaçlayan casus yazılıma karşı korumalarını artırdığını zaten gördük, ancak teknoloji şirketlerinin casus yazılımlardan yararlanılabilen güvenlik kusurlarını düzeltmek için daha ne yapabileceğini gördük. biliyor musun?

Aşağıda, uzman konuşmacılarımız ve bu karmaşık zorlukların üstesinden gelme nitelikleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Marietje Schaake: Stanford Üniversitesi Uluslararası Politika Direktörü

Marietje Schaake, ticaret, dış politika ve teknoloji politikası üzerinde çalıştığı 2009’dan 2019’a kadar Avrupa Parlamentosu üyesi olarak görev yaptığından bu yana, on yıldan fazla bir süredir casus yazılım kötüye kullanımı konusunda sesini yükseltiyor. O zamanlar, casus yazılım kötüye kullanımını politika yapıcılar için haritaya koyan ve hükümet casus yazılımlarının düzenlenmesi için baskı yapan dünyadaki ilk yasa yapıcılardan biriydi.

Şu anda Stanford’un Siber Politika Merkezi’nde uluslararası politika direktörü olarak görev yapıyor ve İnsan Merkezli Yapay Zeka Enstitüsü’nde görevli. Schaake aynı zamanda Financial Times’ta köşe yazarlığı yapıyor ve kar amacı gütmeyen bir dizi kurulda yer alıyor.

John Scott-Railton: Toronto Üniversitesi Kıdemli Araştırmacısı

John Scott-Railton, Toronto Üniversitesi Munk Küresel İlişkiler ve Kamu Politikası Okulu’na bağlı bir dijital araştırma birimi olan Citizen Lab’de kıdemli bir araştırmacıdır. Paralı casus yazılım ve dezenformasyon da dahil olmak üzere sivil topluma yönelik hedefli tehditlere yönelik soruşturmalara liderlik ediyor.

Scott-Railton, Rusya, İran, Suriye, Çin, IŞİD ve diğerlerine atfedilen operasyonlara yönelik ortak soruşturmalara öncülük etti. Ayrıca dünya çapında ticari paralı asker casus yazılımlarının kötüye kullanımını da araştırmıştır. Risk altındaki muhalifler, gazeteciler ve insan hakları savunucuları ile yakın işbirliği içinde yürütülen bu soruşturmalar, Hacking Team, FinFisher, NSO Group ve diğerleri tarafından satılan ürünlerle gerçekleştirilen yüzlerce gelişmiş bilgisayar korsanlığı hedefi ortaya çıkardı. Ayrıca, diğerlerinin yanı sıra Apple ve Microsoft ürünlerine yönelik sıfırıncı gün istismarlarını ortaya çıkardılar ve dünya çapında milyarlarca cihaza yama yapılmasına neden oldular.

Scott-Railton, Pegasus ve eşdeğer gözetleme casus yazılımlarının (PEGA) kullanımını araştırmak üzere Meclis Daimi İstihbarat Komitesi, Avrupa Parlamentosu Soruşturma Komitesi önünde ifade verdi ve Polonya Parlamentosu’nun Pegasus casus yazılımlarına yönelik soruşturmasının bir parçasıydı. Ayrıca Libya ve Mısır’daki internet kesintilerini atlayan ortak bilgi akışları olan The Voices Projects’i kurdu.

Güvenlik Aşamasında Bize Katılın

konusunda önde gelen uzmanlarla daha fazla sohbet bulacaksınız. Güvenlik Aşaması, veri koruma, gizlilik düzenlemeleri, bilgi paylaşımı, risk yönetimi ve daha fazlası gibi konuları içeren. bu sadece bir tanesi altı çığır açan sektör için altı yeni aşama Disrupt’ta.

Şu adresteki küresel başlangıç ​​topluluğuna katılın: TechCrunch Bozma 2023 19–21 Eylül’de San Francisco’da. biletinizi şimdi satın alın ve 625$’a kadar tasarruf edin.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın