Eda Taşpınar’ın ifadesi ortaya çıktı

Eda Taşpınar’ın ifadesi ortaya çıktıSavcılıktaki ifadesinde “İçerisinin bir ibadethane olduğunu düşünmemiştim. Bu vaziyet için harbiden üzgünüm’’ diyen Taşpınar, ifadesinin ardından adliyeden ayrıldı.
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Eda Taşpınar ile alakalı, toplumsal medya ve web haber sitelerinde camide çekilmiş fotoğraflarının paylaşımı gerekçesiyle re’sen tahkikat başlatılmıştı. Şüpheli Taşpınar, ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik yada aşağılama’ suçundan ifade vermek üzere Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı’na geldi.

“Alana girdiğimde 2 tane gezgin resim çekiniyordu, ben de burada fotoğraf çekileceğini düşündüm’’

Şüpheli Taşpınar’ın savcılıktaki işlemleri yaklaşık 1.5 saat sürdü. Taşpınar savcılıkta verdiği ifadesinde fotoğraftaki şahsın kendisi olduğunu kabul ederek, ‘’Sosyal medya hesabımda yayınlamak üzere muhtelif mekanlarda ve açık alanlarda fotoğraf çektiriyorum. Sultanahmet’te bulunan otel ile de fotoğraf çekmek için müzakere yaptım. Buna ilişkin yazılı olarak otel ile görüşmelerimiz vardır. Otele gelmeden ilkin otelin neresinde fotoğraf çekileceğime karar vermemiştim. Otele giriş yaptıktan sonrasında hazırlanmam için bana bir oda tahsis ettiler. Daha sonrasında restoranın yan tarafında bulunan bir alan gördüm. Bu alana girdiğimde 2 adet gezgin fotoğraf çekiniyordu. Ben de burada fotoğraf çekileceğini düşündüm’’ dedi.

“Korktuğum için fotoğrafları kaldırdım’’

Şüpheli Taşpınar ifadesinin devamında, “İçerisinin bir ibadethane olduğunu düşünmemiştim. Fotoğrafımı çeken dostlar da bana bu hususta bir uyarıda bulunmadılar. Bu vaziyet için gerçekten üzgünüm, özür dilerim. Bu fotoğrafları toplumsal medyada yayınladıktan sonrasında yapılan paylaşımları görmem üzerine korktuğum için fotoğrafları kaldırdım. Dini değerleri aşağılama şeklinde bir kastım yoktur. İnsanların dini duygu ve düşüncelerine saygı duyan biriyim. Böyle olmasını istemezdim’’ ifadelerini kullandı.

Savcılıktaki işlemleri tamamlanan Taşpınar, daha sonra basın çalışanlarının sorularına yanıt vermeyerek adliyeden ayrıldı.

 

 

kaynak – linehaber

Similar Posts

Bir cevap yazın