Eda Taşpınar’ın ifadesi ortaya çıktı

Eda Taşpınar’ın ifadesi ortaya çıktıSavcılıktaki ifadesinde “İçerisinin bir ibadethane bulunduğunu düşünmemiştim. Bu durum için harbiden üzgünüm’’ diyen Taşpınar, ifadesinin ardından adliyeden ayrıldı.
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Eda Taşpınar ile alakalı, sosyal medya ve web haber sitelerinde camide çekilmiş fotoğraflarının paylaşımı nedeni öne sürülerek re’sen tahkikat başlatılmıştı. Şüpheli Taşpınar, ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik yada aşağılama’ suçundan anlatım vermek suretiyle Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı’na geldi.

“Alana girdiğimde 2 adet turist fotoğraf çekiniyordu, ben de burada resim çekileceğini düşündüm’’

Şüpheli Taşpınar’ın savcılıktaki işlemleri yaklaşık 1.5 saat sürdü. Taşpınar savcılıkta verdiği ifadesinde fotoğraftaki şahsın kendisi olduğunu kabul ederek, ‘’Sosyal medya hesabımda yayınlamak üzere çeşitli mekanlarda ve aleni alanlarda fotoğraf çektiriyorum. Sultanahmet’te bulunan otel ile de fotoğraf çekmek için müzakere yaptım. Buna ilişkin yazılı olarak otel ile görüşmelerimiz vardır. Otele gelmeden ilkin otelin neresinde fotoğraf çekileceğime karar vermemiştim. Otele giriş yaptıktan sonra hazırlanmam için bana bir oda tahsis ettiler. Daha sonra restoranın yan tarafında bulunan bir alan gördüm. Bu alana girdiğimde 2 adet gezgin fotoğraf çekiniyordu. Ben de burada resim çekileceğini düşündüm’’ dedi.

“Korktuğum için fotoğrafları kaldırdım’’

Şüpheli Taşpınar ifadesinin devamında, “İçerisinin bir ibadethane olduğunu düşünmemiştim. Fotoğrafımı çeken arkadaşlar da bana bu hususta bir uyarıda bulunmadılar. Bu vaziyet için harbiden üzgünüm, özür dilerim. Bu fotoğrafları toplumsal medyada yayınladıktan sonra meydana getirilen paylaşımları görmem üstüne korktuğum için fotoğrafları kaldırdım. Dini değerleri aşağılama benzer biçimde bir kastım yoktur. İnsanların dini duygu ve düşüncelerine hürmet duyan biriyim. Böyle olmasını istemezdim’’ ifadelerini kullandı.

Savcılıktaki işlemleri tamamlanan Taşpınar, ondan sonra basın mensuplarının sorularına yanıt vermeyerek adliyeden ayrıldı.

 

 

kaynak – linehaber

Similar Posts

Bir cevap yazın