Doug Mills’e Ödüller | New York Times Şirketi

Washington bürosunda yirmi yılı aşkın bir süredir foto muhabirliğinin bir ayağı olan Doug Mills, Görsel Gazeteciler tarafından 2023 Cumhurbaşkanlığı Haber Kapsamında Mükemmellik Ödülü’nü kazandı. Ödül, Beyaz Saray’da veya sahada başkanlığı gazetecilik açısından benzersiz bir şekilde haber yapan bir video veya foto muhabirine veriliyor.

Doug’ın Başkan Joe Biden ile senaryosuz bir anını gösteren fotoğrafı, ona bu yıl verilen beş ödülden birini kazandırdı. Jürinin “bileşimi, simetrisi ve ışık kullanımıyla dikkat çekici” olarak nitelendirdiği fotoğraf, 2022 Enflasyon Düşürme Yasası’nın geçişini kutlamak için bir Beyaz Saray etkinliğine giderken Deniz Şeref Muhafızları arasında yürüyen başkanı gösteriyor.

Bu, Doug’ın meslektaşları tarafından bu ödül için ikinci kez takdir edilmesidir. 2020’de tekil fotoğrafıyla kazandı. Nancy Pelosi, dönemin Başkanı Trump’ı alkışlıyor Birliğin Devleti döneminde.

Görüntü yönetmeni Meaghan Looram, “WHCA her yıl yalnızca beş ödül veriyor ve sadece birkaç yıl öncesine kadar bu ödüller görsel gazeteciliği kabul etmiyordu” dedi. “Doug’ın bu kadar seçkin bir gazeteci grubu arasında tanınması, Washington’a ilişkin sürekli olarak sofistike ve anlayışlı görsel belgeleri göz önüne alındığında, yalnızca uygun.”

Doug’a tebrikler! Kazananların tam listesini bulun Burada.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın