Doğum günü kutlaması kana bulandı

Doğum günü kutlaması kana bulandıFatih İskender Paşa Mahallesi’nde bulunan bir düğün salonunda saat 23.30 sıralarında iddiaya gore, bir grup vatandaş doğum günü kutlamak için düğün salonunda toplandı. Bir süre eğlendikten sonrasında gruptan biri tarafındaki kıza baktığını söylediği kişiyle münakaşaya başladı. Kısa sürede büyüyen münakaşa bir anda kavgaya dönüştü.

Düğün salonunda birbirlerine tekme, tokat ve sandalyelerle saldıran kişilerden biri silahını çıkardı. Daha sonrasında silahını ateşleyen kişi salon arasında 2 kişiyi vurdu. Gittikçe şiddetlenen kavga kısa müddette salon içerisinden sokağa taştı. Sokakta da 3 ferdin vurulduğu dövüşte cam şişeler ve kaldırım taşları havada uçuştu.

5 şahıs silahla vurularak yaralandı

Doğum günü kutlamasında “kıza baktın” meselesiyle başlayan kavgada 2 şahıs düğün salonu içerisinde, 3 şahıs de sokak ortasında olmak suretiyle toplam 5 kişi silahla vuruldu. Vücudunun muhtelif yerlerine kurşun isabet eden yaralılar kanlar içinde yere yığıldı.

İhbar üzerine olay yerine fazlaca sayıda polis ve sıhhat kadrosu sevk edildi. Polis ekipleri kavga eden grupları ayırmaya çalışırken sıhhat ekipleri yaralılara müdahale etmeye başladı. İlk müdahalesi vaka yerinde meydana getirilen yaralılar tedavi altına alınmak üzere hastaneye kaldırıldı.

Polis ekipleri kavgayı güçlükle ayırdı

Düğün salonu içerisinde süregelen ve kısa müddette sokağa taşan dövüşte 5 şahıs silahla vuruldu. Sokak ortasında da birbirlerine cam şişelerle ve kaldırım taşlarıyla hücum eden kişileri polis ekipleri güçlükle ayırdı. Bir süre direnen ve kavga etmeye çalışan kişiler güçlükle sakinleştirildi.

“Kıza bakma mevzusundan çıkmış”

Olayı özetleyen Muhammed Akyüz, “İçeride doğum günü kutluyorlardı. Kıza bakma konusundan çıkmış. İçeride kavga ediyorlar, kavga dışarı çıkmış. İçeride 2 şahıs vuruluyor silahla. Sonra dışarıya çıkıyorlar. Dışarıda 3 kişi vuruluyor. Biri ensesinden, biri sırtından diğeri ise kolundan vuruluyor. Kolundan vurulan firar etti. Sonra polis memurları geldi. Olayı hallettiler. Ama 6-7 el ateş edildi. Cam şişe falan fırlattılar birbirilerine” dedi.
Polis ekipleri olayla alakalı şüphelileri gözaltına alırken, geniş çaplı tahkikat da başlattı.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın