Disney, Disney+ ve Hulu’yu bu yıl içinde tek bir uygulamada birleştirmeye hazırlanıyor

Disney tarafından yapılan önemli bir hamleyle şirket, Çarşamba günü ABD’li müşterilerin Disney+ ve Hulu içeriğini birleştiren yeni bir uygulamaya kavuştuğunu duyurdu.

Disney’in üç aylık sonuçları sırasında CEO Bob Iger, şirketin bu yıl içinde en iyi iki akış hizmeti için tek bir uygulama başlatacağını açıkladı. Ancak Disney ayrıca Disney+, Hulu ve ESPN+’yı bağımsız platformlar olarak tutmayı planlıyor.

“Bu, bizim için mantıklı bir ilerlemedir. [direct-to-consumer] abonelere daha sağlam ve akıcı içeriğe erişim sağlarken reklamverenler için daha büyük fırsatlar sağlayacak teklifler, daha fazla izleyici katılımıyla sonuçlanacak ve sonuçta daha birleşik bir akış deneyimine yol açacaktır,” dedi Iger kazanç görüşmesi sırasında.

Birçoğumuz bu duyurunun geldiğini, eski Disney CEO’su Chapek’in Eylül 2022’de planlara dair imalarda bulunmasından bu yana gördük.

“Şu anda Hulu’dan ESPN+ ve Disney+’a geçmek istiyorsanız, bir uygulamadan diğerine geçmeniz gerekiyor. Chapek, “Gelecekte daha az sürtüşme yaşayabiliriz” dedi. Çeşitlilik geçen sene.

Bu aynı zamanda Disney’in Comcast’in Hulu’daki hissesini satın alacağını da doğruluyor gibi görünüyor. Raporlar daha önce Disney’in Comcast’in Hulu’daki hissesini 2023 veya 2024 yılına kadar satın almasının beklendiğini söylüyordu. Şu anda Comcast %33’e ve Disney %66’ya sahip.

Entegrasyon, Showtime ile birleşen Paramount, Warner Bros. Discovery ve HBO Max ile Discovery+’yı tek bir platformda birleştiren yeni yayın hizmeti Max gibi rakipler tarafından yapılan diğer filmleri takip ediyor.

Haber, Disney+’ın kaybedilmesinin ardından geldi dört milyon abone 2023’ün ikinci çeyreğinde. Hulu 200.000 abone kazandı.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın