Depremzede Elçin: 13 bireyin tespit edildiği enkaz yerine AKP’li vekilin yıkılan evine baktılar

Depremzede Elçin: 13 bireyin tespit edildiği enkaz yerine AKP’li vekilin yıkılan evine baktılarAdıyaman’ın Merkez ilçesinde depremde ablasını kaybeden Kahramanmaraş Elbistanlı Elçin, kameralar karşısına geçip yaşananları anlattı. Elçin, valilik binasının karşısındaki apartmanda oldukca sayıda bireyin vücut ısısı katılımı çocuk ağlaması duyulması ve köpeğin ses almasına karşın, 4 gün sonrasında kepçeyle müdahale edildiğini, binadan tek bir kişi bile sağ çıkmadığını söylemiş oldu.

“İLK OLARAK AKP’Lİ VEKİLİN EVİNE MÜDAHALE ETTİLER”

Depremzede Elçin, şöyle konuştu:

“Ablamın valilik binası karşısında evleri vardı. Yıkıldılar. AKP milletvekilinin evi ablamgilin evinin üstüne yıkılmış. İlk oraya gitmişler. Ablamgilin evinden ses geliyormuş fakat oraya bakmışlar ölü bulunmasına karşın. Sonra gittik kapkaranlıktı ablamgilin evi ‘Sahipsizler Apartmanı’ diye geçiyormuş. Hiç kimse bakmamış. Sonra gittik uğraştık 2 gün boyunca orada bekledik. Dördüncü günün sonucunda evlerine kepçeyle girdiler. Köpek havlamış. 13 tane sıcaklık varmış bir adet de bebek sesi. Ona karşın kepçeyle müdahale ettiler sonra ölüleri çıktı.”

Elçin’in seslenişini basın mensuplarıyla paylaşan CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya ise vakası şöyleki özetledi:

“Depremde ablasını kaybeden Elçin konu alıyor. Adıyaman merkezde Valilik binasının karşısındaki apartmanda fazlaca sayıda bireyin vücut ısısı alınmasına, çocuk ağlaması duyulmasına ve köpeğin ses almasına karşın, 4 gün sonra kepçeyle müdahale edilmiş. Binadan tek bir kişi bile sağ çıkamamış. Elçin, ablasının evinin derhal yanında bulunan, AKP Milletvekilinin yıkılan evine müdahale eden ekiplerin, ablasının da enkaz altında kaldığı binaya, ses gelmesine rağmen müdahale etmediğini söylüyor.”

kaynak – sozcu, listelist

Similar Posts

Bir cevap yazın