Danti, Dünya verilerini aramayı basitleştirmek için doğal dil işlemeyi kullanır

Ticaret ve savunma kuruluşlarının Dünya’da aşırı veri yükleme sorunu var: İçgörüleri hızlı bir şekilde sentezlemenin ve bunları en çok ihtiyaç duyan insanlara ulaştırmanın birkaç yolu ile çok miktarda silo haline getirilmiş veri topluyorlar.

DantiBugün 2,75 milyon $’lık bir fonla gizlilikten doğan bir girişim olan , bu sorunu konuma dayalı veriler için güçlü bir doğal dil arama motoruyla çözmek istiyor. Bu, uzman olmayanların çok büyük miktardaki çeşitli verileri hızlı bir şekilde sıralamasına ve ihtiyaç duydukları yanıtı bulmasına olanak sağlamalıdır.

Arama motoru, konuma dayalı verilerin nasıl kullanıldığını ve anlaşıldığını tamamen değiştirebilir. Danti, web sitesinde bir son kullanıcının sorabileceği bir dizi olası sorgu sağlar. Bunlar, bir sigortacının sıradan sorgularından (“2340 River Bend Rd’deki mülk için riskler nelerdir”), bir savaşçının daha acil sorularına (“Irpin’de son 48 saat içinde savaş hasarı değerlendirmesi”) kadar uzanıyor.

Başlangıç, kariyeri insansız hava sistemleri, uydu verileri ve jeo-uzamsal zekayı kapsayan Jesse Kallman tarafından yönetiliyor. Sonunda, ticarileştirme ve stratejiden sorumlu Başkan Yardımcısı olduğu otonom havacılık girişimi Xwing’e geçmeden önce, jeo-uzamsal pazar yazılımı geliştirmeye odaklanan yeni bir iş birimini yönettiği Airbus’a indi.

“Aynı dersleri tekrar tekrar öğrendim” dedi. “Asla drone ile ilgili olmadı, asla uyduyla ilgili olmadı. Her zaman, kullanıcının cevaplamaya çalıştığı sorunun ne olduğu ve doğru bilgiyi nasıl alacağınızla ilgiliydi. [to them] Neye dayanarak?”

rent a car 34

Sorunun çözümünün arama katmanında olduğunu söylüyor. İlk arama motorlarının, uzman olmayanların çevrimiçi yararlı bilgileri bulma becerisinde devrim yaratması gibi, Danti de benzer şekilde Dünya verilerinin son kullanıcılarının kilidini açabilir – kurucusu da öyle umuyor.

Kallman, “Gerçekten ilham aldığımız ve gerçekten başarmaya çalışmak istediğimiz yer burasıdır,” dedi. “Nasıl sadece arama katmanında bir şey inşa edebilirsin, içine girmeden? […] gerçekten nitty cesur jeo-uzamsal çalışma, için [National Geospatial-Intelligence Agency] analist veya daha iyisi, sadece bir mülkle ilgili basit bir soruyu yanıtlamaya çalışan aşağı yönde konuşlandırılmış ordu kullanıcısı mı?

Arama motoru teknolojisinin gelişimini hızlandırmak için Danti, Radius Capital’in katılımıyla Tech Square Ventures liderliğindeki 2,75 milyon $’lık bir ön finansman turunu tamamladı. Tur ayrıca Philip Krim ve Raven One Ventures, SpaceVC, Overline, Tareyton Ventures, Jordan Noone, Keith Masback ve Jeff Crusey’i de içeriyordu.

Danti’nin ekibi 15 kişiden az ve neredeyse dört aylık, ancak girişim hızlı ilerliyor. Nisan ayında Danti, Ulusal Jeo-uzaysal İstihbarat Teşkilatı için zaman alan veri arama sürecini azaltmak için rakiplerden çözümler sunmalarını isteyen Ulusal Güvenlik İnovasyon Ağı’ndan açık bir yarışmayı kazandı. Kallman, açık meydan okuma ve diğer beta testleri aracılığıyla NGA’nın yanı sıra ticari müşterilerden gelen geri bildirimlerin “inanılmaz” olduğunu söyledi.

“İşte bu aşamadayız. Onlar için neyin değerli olduğunu gerçekten anlamak, birçok farklı türde kullanıcıyla gerçekten ama gerçekten derinleşiyor.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın