Apple, iOS 17 ve macOS Sonoma kullanıcıları için otomatik olarak bir Apple Kimliği parolası atayacaktır

rent a car 34

Apple, herhangi bir parolaya ihtiyaç duymadan web’deki Apple hesaplarında oturum açabilmeleri için her kullanıcıya otomatik olarak bir geçiş anahtarı atar. Şirket, iOS 17, iPadOS 17 ve macOS Sonoma’dan başlayarak Apple kimliklerine bir geçiş anahtarı tahsis edecek.

Bu özellik, cihazlarında en son geliştirici beta sürümünü çalıştıran kişiler için web üzerinde iCloud.com ve appleid.apple.com’da zaten çalışıyor.

Bu özellik, Apple özelliklerinin yanı sıra, insanların “Apple ile Giriş Yap” özelliğini destekleyen siteler için parolasız giriş yapmalarına da yardımcı olacaktır. PayPal, Shopify ve Kayak gibi geçiş anahtarlarını destekleyen web siteleri için iPhone’unuzla bir QR kodu tarayarak da kolayca kaydolabilirsiniz.

bilmeyenler için, geçiş anahtarı bir standart biçimidir şifre yerine Face ID, Touch ID veya PIN kullanan cihaz tabanlı kimlik doğrulamaya dayanan. Bu şekilde, kullanıcıların kimlik bilgilerini hatırlamasına gerek kalmaz. Geçiş anahtarları, parolaların yerine geçmez; yalnızca oturum açmanın alternatif bir yoludur.

Ek olarak, geçiş anahtarı oluşturulduktan sonra cihazlar arasında senkronize edilir. Mevcut Apple uygulamasında, senkronizasyonun çalışması için bu cihazlarda ortak bir Apple Kimliği ile oturum açmanız gerekir.

Google da destekler Google Hesapları için şifre tabanlı giriş. Şirket, geçtiğimiz Aralık ayında geçiş anahtarları için destek kullanıma sunuldu Windows, macOS ve Android’de Chrome’da. Bu ayın başlarında Google, 9 milyondan fazla kuruluşa kullanıcılarının oturum açmasına izin vermek için tesisi kullanıma sundu. Passkey aracılığıyla Workspace ve Google Cloud ürünleri.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın