Cyware, siber güvenlik operasyonlarını modernize etmek için 30 milyon dolar topluyor

CywareKuruluşların güvenlik operasyonlarını modernize etmelerine yardımcı olacak ürünler geliştiren bir girişim olan , bugün Ten Eleven Ventures liderliğindeki bir C Serisi finansman turunda 30 milyon dolar topladığını duyurdu. Advent International, Zscaler, Emerald Development Managers, Prelude ve Great Road Holdings de katılarak Cyware’in toplam gelirini 73 milyon $’a çıkardı.

Cyware, 2016 yılında Anuj Goel ve Akshat Jain tarafından kuruldu. Goel daha önce, aralarında Citi’nin de bulunduğu şirketlerdeki büyük güvenlik ekipleri içindeki siloları aşmanın yollarını araştırma ve uygulama çabalarına öncülük etmişti. Jain, dağıtılmış sistemler oluşturma konusunda uzmanlaştığı Oracle ve Adobe gibi Büyük Teknoloji şirketlerinden geldi.

Cyware ile Goel ve Jain, önceden oluşturulmuş iş akışları aracılığıyla tehdit istihbaratını tehdit avı, güvenlik açığı ve olay verileriyle entegre etme fırsatı gördüklerini söylüyorlar.

Goel, TechCrunch’a bir e-posta röportajında ​​”Etkili ve proaktif bir güvenlik duruşu, çok boyutlu bir yaklaşıma dayanır” dedi. “Proaktif tehdit yanıtı söz konusu olduğunda, noktaları birleştirmek ve şüpheli bir saldırıya hızla yanıt vermek çok önemlidir. Bir tehdide verilen yanıt ne kadar doğru ve hızlı olursa, bir kuruluş üzerindeki etkisi o kadar az olur.”

Peki Cyware nerede devreye giriyor?

Goel’in tanımladığı gibi, Cyware platformu, güvenlik ekiplerinin çeşitli tehditle mücadele uygulamalarını otomatikleştirmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış hem kodsuz hem de düşük kodlu yetenekler sunar. Ekipler, işbirliği bileşenleri aracılığıyla tehdit istihbaratını gerçek zamanlı olarak paylaşabilir ve şans eseri saldırıları ortalığı kasıp kavurmadan önleyebilir. .

İşbirliği unsurunu genişleten Cyware, kurumsal güvenlik ekiplerini birbirleriyle ve üçüncü taraf tehdit verisi sağlayıcılarıyla bağlayan bir ağ barındırır. Goel’e göre bu, ekiplerin doğrudan güvenlik sağlayıcılarından, yazılım sağlayıcılarından ve incelenmiş teknoloji şirketlerinden güvenlik açıkları gibi tehdit istihbaratı almasına olanak tanıyor.

Trend olarak Cyware, tehdit istihbaratı verilerinden bilgi çıkarmak, tehditlerin ciddiyetini puanlamak ve benzer tehditleri bir araya getirmek için yapay zekayı kullanır ve sonuçta tüm verileri birleştirerek önemli içgörüler içeren bir rapor oluşturur. Cyware’in yapay zekası ayrıca güvenlik düzenlemesi için kod önerileri sağlar ve mevcut tehdit algılama sistemlerine bırakılabilecek algılama kuralları ve imzalar oluşturur.

Goel, “Çözümlerimiz, büyük güvenlik ekiplerinin, performans ve hızdan ödün vermeden yanıt eylemlerini otomatikleştirirken, eyleme geçirilebilir tehdit istihbaratını etkin bir şekilde operasyonel hale getirmesini sağlayacak şekilde hacim ve ölçeği ele alacak şekilde oluşturuldu.” dedi.

200’den fazla çalışanı olan Cyware, çalışan sayısını yakın zamanda artırmayı planlamıyor. Goel, Fortune 1000 şirketleri, devlet kurumları ve düzenleyici kurumları kapsayan büyüyen bir müşteri tabanına işaret ederek bunun alarm için bir neden olmadığını vurguladı.

Bağış toplama, Cyware’in nispeten haftalık bir pazardaki gücünün bir kanıtıdır. Binaen 2023’ün ilk çeyreğinde Crunchbase’e siber güvenlik risk sermayesi fonu yıldan yıla %58 düşerken, anlaşma akışı 149 anlaşmaya düştü; bu, yılların en düşük toplamı ve 2022’nin ilk çeyreğine göre %45 düşüş.

“Cyware’in platformu, tehdit istihbaratı ve güvenlik operasyonları analistleri için tekrar eden görevleri azaltmak, saldırıları proaktif olarak önlemek için akıllı eylemleri otomatikleştirmek ve doğru bilgiyi doğru kişilere doğru zamanda iletmek için tasarlandı” dedi. “CISO’lar ve diğer C-suite yöneticileri, birleştirilmiş panolardan ve tehditler, olaylar ve müdahale eylemleri raporlarından ve ayrıca bilgileri hızlı bir şekilde eyleme geçirme yeteneğinden yararlanır.”

Goel, Series C’den elde edilen gelirin, Cyware’in pazara açılma çabalarını, pazardaki varlığını, kanal işini ve stratejik ortaklıklarını genişletmek için kullanılacağını söylüyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın