Cyberpunk 2077 Netflix dizisi yardımıyla yeniden yükselişte

Cyberpunk 2077 Netflix dizisi yardımıyla yeniden yükselişteCyberpunk 2077 geliştiricisi CD Projekt Red’in yüzünü şu günlerde bir kez daha güldürüyor. Şu sıralarda oyunun Steam’deki eş zamanlı oyuncu sayısı 80 bini bulmuş durumda. Bu rakam oyunun PC versiyonunun sorunlu çıkış döneminde görülen 1 milyon üzeri oyuncu sayısından bir hayli uzak. Ancak yine de Cyberpunk 2077’nin bir yılı aşkın süredir bu kadar ilgi görmediğini belirtmek gerekiyor.

Oyuncu sayısındaki bu artışın nedenini tahmin etmek ise pek kolay olsa gerek. Oyunun animasyon dizisi Cyberpunk: Edgerunners 13 Eylül itibarıyla Netflix’te yayınlandı. Dizi hikayesi, dünyası ve animasyon kalitesiyle eleştirmenlerin ve izleyicilerin beğenisini topladı. Bir Netflix dizisinin almış olduğu en yüksek kitle skorlarını alan Edgerunners, pek fazlaca kişiyi de Cyberpunk 2077’yi ilk kere veya yine oynamaya teşvik etmiş şeklinde görünüyor.

Bu senaryon kulağa oldukca yabancı gelmiyor. 2015 çıkışlı The Witcher 3: Wild Hunt da Netflix’in 2019’da The Witcher dizisini yayınlamasının arkasından bir süreliğine yine Netflix” width=”696″ height=”392″ src=”https://www.Youtube.Com/embed/ax5YUmkWf_Y?Feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen>

Cyberpunk 2077’nin bu ivmeyi koruyup koruyamayacağı merak ediliyor. Ancak oyunun PC ve yeni nesil konsollarda 2020’deki hâlinden daha değişik bulunduğunu unutmamak gerekiyor. Yamalar yardımıyla oyunun çıkışını etkileyen problemleri çözen CD Projekt Red, ilk büyük güncellemeyi de 2023’te çıkarmaya hazırlanıyor.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın