WhatsApp ileti düzen özelliği üstünde çalışıyor

WhatsApp ileti düzen özelliği üstünde çalışıyorDünyanın en popüler haberleşme araçlarından önde gelen WhatsApp, kullanıcılarına geniş sayılabilecek bir özellik yelpazesi sunuyor. Kaybolan mesajlar, çevrimiçi olma durumunu saklayabilme ve gönderilen bir mesajı silebilme şeklinde özelliklerin yanılarına yenilerinin eklenmesi için de devamlı bir çalışma hâli mevcut. Bu doğrultuda kullanıcıları sevindirecek başka bir özellik de yolda şeklinde görünüyor. WhatsApp bildiri tertip özelliği üzerinde çalışıyor.

Henüz bu mevzuda yapılma resmi bir açıklama yada paylaşım yok. Ancak WABetaInfo sitesi, WhatsApp Android uygulamasının 2.22.20.12 numaralı beta sürümünde ileti tertip hususi durumunun geliştirildiğine dair işaretler keşfetti.

Habere göre, WhatsApp kullanıcılarının düzenlenen bir mesajın son hâlini görmeleri için uygulamanın en güncel sürümünü indirmesi gerekiyor. Gönderilen mesajı tertip mevzusunda bir vakit sınırının olup olmadığı ise bilinmiyor.

whatsapp mesaj düzenlemeWhatsApp gönderilen bir mesajı silme imkanını sunduğunda bunun yapılabilmesi için oldukca net bir vakit sınırlaması koymuştu. İlk başta gönderilen bir mesajın 1 saat 13 dakika 8 saniye içinde silinmesi gerekiyordu. Daha daha sonra bu konum değişse de, mesaj regüle etmek için de benzer bir uygulamaya gidilmesi muhtemel görünüyor.

WhatsApp mesaj düzenleme özelliği konusunda daha ilkin de belirttiğimiz gibi resmi bir malumat vermiş değil. Dolayısıyla şimdiden net bir şey söylemek çok zor. Ancak Apple’ın iOS 16 ile beraber iMessage’a mesaj tertip özelliği getirdiğini düşünce WhatsApp’ın da bu yönde çalışmaya başlaması şaşırtıcı görünmüyor.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın