WhatsApp mesaj düzen özelliği üzerinde çalışıyor

WhatsApp mesaj düzen özelliği üzerinde çalışıyorDünyanın en popüler komünikasyon araçlarından önde gelen WhatsApp, kullanıcılarına geniş sayılabilecek bir özellik yelpazesi sunuyor. Kaybolan mesajlar, çevrimiçi olma durumunu saklayabilme ve gönderilen bir mesajı silebilme şeklinde özelliklerin yanılarına yenilerinin eklenmesi için de devamlı bir emek verme hâli mevcut. Bu doğrultuda kullanıcıları sevindirecek başka bir özellik de yolda benzer biçimde görünüyor. WhatsApp mesaj düzenleme özelliği üstünde çalışıyor.

Henüz bu konuda yapılmış resmi bir açıklama veya paylaşım yok. Ancak WABetaInfo sitesi, WhatsApp Android uygulamasının 2.22.20.12 numaralı beta sürümünde bildiri düzen özelliğinin geliştirildiğine dair işaretler keşfetti.

Habere bakılırsa, WhatsApp kullanıcılarının düzenlenen bir mesajın son hâlini görmeleri için uygulamanın en aktüel sürümünü indirmesi gerekiyor. Gönderilen mesajı düzen mevzusunda bir zaman sınırının olup olmadığı ise bilinmiyor.

whatsapp mesaj düzenlemeWhatsApp gönderilen bir mesajı silme imkanını sunduğunda bunun yapılabilmesi için fazlaca net bir vakit sınırlaması koymuştu. İlk başta gönderilen bir mesajın 1 saat 13 dakika 8 saniye içinde silinmesi gerekiyordu. Daha hemen sonra bu vaziyet değişse de, mesaj regüle etmek için de benzer bir uygulamaya gidilmesi muhtemel görünüyor.

WhatsApp mesaj tertip özelliği mevzusunda daha ilkin de belirttiğimiz benzer biçimde resmi bir bilgi vermiş değil. Dolayısıyla şimdiden net bir şey söylemek çok zor. Ancak Apple’ın iOS 16 ile birlikte iMessage’a bildiri düzenleme özelliği getirdiğini düşünce WhatsApp’ın da bu yönde çalışmaya başlaması şaşırtıcı görünmüyor.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın