Apple App Store fiyatlarına zam yapıyor

Apple App Store fiyatlarına zam yapıyorApple App Store fiyatlarına oldukca sayıda ülkede zam yapacağını deklare etti. Avrupa’daki pek çok ülke, Güney Kore ve Japonya’yı etkileyecek zamlı tarife hem App Store’daki uygulamalar aynı zamanda tatbik içi satın alımlar için geçerli olacak.

Şirket tarafından geliştiricilere gönderilen notta, fazlaca sayıda ülkede fiyatların artırılacağı açıklandı. Zamdan etkilenecek ülkeler içinde Türkiye’nin bulunmamasının biz için sevindirici bir durum olduğu söylenebilir.

Şili, Mısır, Pakistan, Güney Kore, Japonya, Vietnam, İsveç, Polonya ve para birimi olarak avronun kullanıldığı her ülkede App Store fiyatları artacak. Apple’dan fiyat artışının sebebi mevzusunda izahat gelmese de, bu ülkelerin para birimlerinin dolara karşı değer kaybetmesi kararda etkili olmuşa benziyor. Apple ancak Vietnam’daki fiyat artışının ülkedeki yeni vergi düzenlemesine bağlı bulunduğunu belirtmekle yetindi.

Zammın arkasından Avrupa’da 0.99 avro karşılığında satılan bir uygulamanın fiyatı 1.19 avroya çıkacak. Fiyatı 9.99 avro olan bir şeyin fiyatı ise 11.99 avroya yükselecek. Apple App Store zammının 5 Ekim itibarıyla geçerli olacağını açıkladı. Geliştiriciler diledikleri takdirde mevcut abonelerine aynı fiyattan hizmet vermeye devam edebilecek.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın