CRO: Yeni başlayanlar neden dönüşüm oranı optimizasyonuna erken öncelik vermeli?

yeterince şanslıyım Uber ve Coinbase gibi kurumsal devlerden Silikon Vadisi’ndeki özel konutları tükenen daha küçük girişimlere kadar uzanan şirketler için çalışmış olmak. Bu şirketler arasındaki en büyük farklardan biri, dönüşüm oranı optimizasyonuna (CRO) verdikleri önemdi.

Daha küçük girişimler için ilk odak noktası, genellikle ücretli satın alma veya bir yaşam döngüsü e-posta programı başlatma gibi büyüme sütunlarıdır. Buna karşılık, daha büyük şirketler, diğer tüm faaliyetlerinin yanı sıra CRO çabalarını yönetmek ve uygulamak için özel ekiplere sahiptir.

Fonlar kısıtlıyken ücretli satın alma maliyetlerini düşürmek çok mantıklı. Benzer şekilde, huni aracılığıyla performansı artırmak için e-posta pazarlama kampanyaları başlatmak da aynı derecede önemli olabilir. Bununla birlikte, birçok girişimin fark etmediği şey, CRO’nun ücretli satın alma maliyetlerini düşürmeye yardımcı olabileceği ve kullanıcıları huni boyunca diğer sütunlardan daha fazla değilse de daha fazla itebileceğidir.

Bir kurucu olarak, CRO’ya nasıl daha fazla zaman ayırmalısınız ve bir CRO işlevi kurmanıza en iyi hangi stratejiler yardımcı olur? En iyi neyin işe yaradığına dair deneyimlerimi gözden geçirdikten sonra, zamanınızı nasıl daha iyi önceliklendireceğinizi anlayacaksınız.

CRO’yu, bir girişimin ilk günlerinde büyüme tarafının ortaya koyduğu diğer tüm öğelere büyük bir ek olarak düşünün.

CRO örnekleri

CRO, geçmişte açılış sayfalarında testler yapmakla sınırlıydı, ancak uygulama mağazası sayfaları, e-posta kampanyaları ve yeniden hedefleme kampanyaları dahil olmak üzere test edilecek başka birçok alan var.

Temel olarak, daha fazla kullanıcıyı huninizden geçirmeye ve ardından dönüşüm oranlarını iyileştirmeye yönelik yöntemleri test ediyorsanız, CRO denemeleri yürütüyorsunuz demektir.

Amaçlarımız doğrultusunda, girişiminizin açılış sayfası için çalıştırmaya başlayabileceğiniz belirli CRO testlerini gözden geçireceğim. Test edilecek en geniş alanlardan bazıları aşağıdadır:

  • mesajlaşma
  • Resimler/videolar
  • Modül eklemeleri
  • Modül yerleşimleri

Yeni başlayanların çoğu, ücretli satın alma kampanyalarında mesajlaşmayı zaten test ediyor, ancak bir açılış sayfasında test etmek, denenecek başka bir alandır. “Shark Tank”ta görünen bir ürün için danıştığımda, hangi yanıtların en yüksek kullanıcı eğilimini, çok yüksek bir test oranını getirdiğini bulmak için web sitesinde soruları yanıtlayan düzinelerce ve düzinelerce haftalık CRO testi gerçekleştirdik.

Referanslar veya SSS gibi farklı modüllerin tekrar tekrar test edilmesi ve sonunda web sitesinde nerede göründükleri sayesinde dönüşüm oranını ne kadar etkileyebildiğim oldukça şaşırtıcıydı. Örneğin, referansları veya basın logolarını ekranın üst kısmına yerleştirmenin ve kullanıcının bulmak için aşağı kaydırmasını gerektirmemenin dönüşüm oranını her zaman artırdığını buldum.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın