ConverSight, üretken yapay zeka ile veri analitiğini hızlandırmak için 9 milyon dolar yatırım aldı

VB Transform 2023 oturumlarını görüntülemek için isteğe bağlı kitaplığımıza gidin. Buradan Kayıt Olun


Indianapolis merkezli ConverSightyararlanmayı amaçlayan bir startup üretken yapay zeka işletmelere daha iyi ve daha hızlı veri analitiği sağlamak için bugün 9 milyon dolarlık bir A serisi turu duyurdu.

Şirket, yeni fonu pazara açılma çabalarını hızlandırmak ve ürününü “MarketSpace” adını verdiği yeni özelliklerle genişletmek için kullanacağını söyledi.

Techstars, Augment Ventures, Elevate Ventures ve daha önceki birçok destekçinin katılımıyla Surface Ventures yatırıma öncülük etti.

Bununla birlikte, ConverSight bugüne kadar 15 milyon dolardan fazla para topladı ve bazı veri altyapısı sağlayıcıları ekiplerin kontrolü kolaylaştırmak için yapay zeka büyük dil modellerini (LLM’ler) kullanmaya çalıştığından, yeni katkı kritik bir zamanda geliyor. verilerine erişebilir ve bunları yapılandırabilirsiniz.

Etkinlik

VB Dönüşümü 2023 İsteğe Bağlı

VB Transform 2023’ten bir oturumu kaçırdınız mı? Tüm öne çıkan oturumlarımıza ilişkin isteğe bağlı kütüphaneye erişmek için kaydolun.

Şimdi üye Ol

Gyan Kapur, “Geçen yıl birçok şirket üretken yapay zekayı veri analitiğine dahil ederken, ConverSight 5 yılı aşkın bir süredir bu sorun üzerinde çalışıyor ve görev açısından kritik analitiğin doğruluğunu sağlamada kritik bir avantaja sahip olduğuna inanıyoruz” dedi. -Surface VC’nin yönetici ortağı, bir açıklamada söyledi. “ConverSight platformunun pazar liderliğini genişletmeye devam etme potansiyelini görüyoruz…”

ConverSight’ın sundukları

Geleneksel olarak işletmeler, analiz gerçekleştirmek ve karar vermek için gereken görselleştirmeleri elde etmek için geliştirici tarafından oluşturulan raporlara ve kontrol panellerine güveniyordu. Süreç oldukça statikti ve özellikle veri entegrasyonu, depolama vb. gibi analitik öncesi adımlar dikkate alındığında çok zaman alıyordu.

2017 yılında kurulan ConverSight, kurumsal müşteriler için veri entegrasyonu ve depolamadan veri dönüştürme, analiz ve raporlamaya kadar uçtan uca tüm süreci kapsayan, self servis, hepsi bir arada bir çözüm oluşturdu.

“Platform, gerekli veri altyapısını, veri kaynağı ve veri depolama (tarafsız bulut) temelini ve ardından kapsamlı bir veri araştırma ve veri dönüştürme sürecini sunuyor. Bu yapıldıktan sonra veri bilimi ve veri tüketimi (görselleştirme) katmanı takibi, kullanıcı rolüne, seviyesine ve departmanına kadar tamamen benzersiz ve bağlamsal bir deneyim sunmak için konuşmaya dayalı yapay zeka ve NLP işlevselliğiyle tamamlanıyor.” Ganesh Gandhieswaran, CEO ve ConverSight’ın kurucu ortağı VentureBeat’e söyledi.

Athena adı verilen konuşmaya dayalı yapay zeka deneyimi, şirketin kendi geliştirdiği LLM ve patentli bilgi grafiğiyle birlikte sunuluyor. Tıpkı OpenAI’nin ChatGPT’si gibi çalışır; burada kullanıcılar yalnızca sesli veya sohbet yoluyla sorgularını girer ve bot gerekli ayrıntılar ve bağlamla birlikte gerekli yanıtı sağlar.

“Zaman içinde yapay zeka yetenekleri, Athena’nın öngörüleri ve raporları son kullanıcılara proaktif bir şekilde iletmek için gereken soruları veya öngörüleri tahmin etmesini sağlıyor. İşletmenizin gerçek zamanlı bir resmini çizmek için bağlamsal bir anlayış geliştirir ve ardından ekiplerin hedeflere ulaşmasına ve karar alma sürecini iyileştirmesine yardımcı olacak öneriler ve otomatik eylemler geliştirir,” diye ekledi Gandhieswaran.

Özetle bu, analitik tüketiminin tüm sürecini her zamankinden daha isteğe bağlı ve dinamik hale getiriyor.

Veri analitiğini dönüştürmeyi planlayın

ConverSight halihazırda 200’den fazla kurumsal müşterisi ve tedarik zinciri, hizmetler, satış ve satın alma gibi işlevlere yönelik özel çözümlerle güçlü bir ayak izi oluşturmuştur. Bu turla şirket, pazara açılma ekiplerini ve çalışmalarını hızlandırmanın yanı sıra şirketlerin veri analitiğini kullanma biçimini dönüştürmek için yeni ürün yenilikleri oluşturmayı planlıyor.

Gandhieswaran, bunun, kurumsal ekiplerin yaygın olarak kullanılan kaynakların ve çözüm şablonlarının seçilmiş bir listesini keşfetmek için başvuracakları yer olacak yeni bir MarketSpace’i içereceğini söyledi.

“Envanter yönetiminizi güçlendirmeniz mi gerekiyor? Envanter optimizasyonu kaynağını deneyin. Tedarik zinciri görünürlüğünü geliştirmek mi istiyorsunuz? Tedarik zinciri görünürlük kaynağı tam da ihtiyacınız olan şey olabilir. Her kaynak, abonelere sağladığı faydalara ilişkin ayrıntılı açıklamalarla birlikte gelir. Cüzi bir ücret karşılığında kolayca abone olabilir ve bu kaynaklara erişebilirsiniz. Ödeme entegrasyonu çalışmaları şimdilik devam ederken, basit bir abonelik süreci, çalışmaya hazır olduğunuzda bizi bilgilendirecek,” diye açıkladı CEO.

ConverSight’ın yanı sıra bazı veri oynatıcıları, ekiplerin verileriyle etkileşimde bulunma ve içgörü tüketme biçimini dönüştürmek için üretken yapay zekadan yararlanıyor.

Veri gölü tedarikçisi Databricks, ilk olarak piyasaya çıktı Göl EviIQ bir kuruluştaki herkesin yalnızca sade İngilizce sorular sorarak dahili kurumsal verileri aramasına, anlamasına ve sorgulamasına olanak tanımak. Benzer şekilde, DüşünceSpot yeni bir uygulama olan Sage’i piyasaya sürdü. Yüksek Lisans odaklı arama kurumsal kullanıcılara, metin veya görsel bilgiler için verileri sorgulamak için doğal dil istemlerini yazabilecekleri bir sohbet deneyimi sağlayan deneyim. Dremio Ve Tablo da benzer adımlar attılar.

McKinsey’e göre, yeni değer ve yenilik kaynaklarının kilidini açma vaadiyle üretken yapay zeka, küresel ekonomiye 4,4 trilyon dolara kadar katkı sağlayabilir.

VentureBeat’in misyonu teknik karar vericilerin dönüştürücü kurumsal teknoloji hakkında bilgi edinmeleri ve işlem yapmaları için dijital bir şehir meydanı olmaktır. Brifinglerimizi keşfedin.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın