Cezaevinden çıkıp hırsızlık yaptı

Cezaevinden çıkıp hırsızlık yaptıOlay, Kepez ilçesi Hüsnü Karakaş Mahallesinde yaşandı.

D.E. Isminde yurttaş iki katlı müstakil evinden 800 bini nakit para olmak üzere 4 milyon liralık ziynet eşyasının çalışılmış olduğu ihbarında bulunmuş oldu. İhbarın arkasından harekete geçen Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği’ne bağlı takımlar, emek harcama başlattı. Yaklaşık 33 saatlik güvenlik kamera kayıtlarını inceleyen takımlar, şüphelilerin E.G., V.K., G.D., F.U. Ve E.A. Bulunduğunu tespit etti. Şüphelilerden bazılarının Mersin ve Adana’da bulunduğunu da belirleyen ekipler, geniş çaplı operasyon başlattı. Adana ve Mersin’deki polis ekipleriyle ortak düzenlenen operasyonlarda şüphelilerden E.G. Mersin’de, diğerleri ise Antalya’da kıskıvrak yakalandı. Şüphelilerin üstünden pompalı tüfek ve tabanca ele geçirilirken, ziynet eşyalarından bir kısmı Adana’da bulunup muhafaza altına alındı.

“Kuşçu kafesten çıktı”

Gözaltına alınan şüpheliler, bugün Antalya İl Emniyet Müdürlüğü’nde işlemleri gerçekleştirildi. Şüphelilerden ‘Kuşçu’ lakaplı E.G.’nin ortalama 2 ay ilkin cezaevinden çıktığı ve çevresine ‘Kuşçu kafesten çıktı, özgürlüğüne kavuştu’ mesajını yaymış olduğu ortaya çıktı.

Gazetecilere saldırmaya çalıştı

Emniyette işlemleri tamamlanan şüphelilerden yeniden kuşçu lakaplı E. G., görüntü alan basın mensuplarına reaksiyon gösterdi. Kuşçu, iki kolundan tutan polis memurlarına karşın, ayaklarıyla tekme atmaya çalıştı, bu esnada da ayağından terliklerini etrafa savurdu. Yalın ayak ekip otosuna götürülen E. G.’ye bir polis memuru terliğini götürerek, ‘bu kimin’ diye sordu. E. G.’den ‘benim’ cevabını alan polis memuru, ‘al’ diyerek takım otosu içine attı. Öfkeli E.G., polis memurunun bu davranışına da reaksiyon gösterdi.

Şüpheliler adliyeye sevk edildi.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın