Ceibo, mevcut madenlerden daha fazla bakır çıkarmak için 30 milyon dolarlık B Serisi ortaya çıkardı

Ne zaman geliyor enerji geçişi için kritik olan mineraller hakkında endişelenme zamanı, lityumkobalt ve nikel tüm dikkatleri üzerine çekebilir, ancak başka bir metal geceleri pek çok analistin uykusunu kaçırıyor.

Bu diğer mineraller için temel bileşenler olmasına rağmen piller, elektrifikasyonun dokunacağı her sektörde bakır kullanılmaktadır. İletim kabloları, elektrik motorları, invertörler ve pil paketlerinin tümü 29’a güveniyorinci eleman.

“Bazı kritik mineraller olmadan enerji geçişi, dekarbonizasyon olmaz” Ceybo CEO Cristóbal Undurraga TechCrunch+’a söyledi.

Ancak bundan on yıldan kısa bir süre sonra, bakır talebinin arzı 6,5 milyon mt aşması bekleniyor. binaen McKinsey’e. Bu da yüzde 25’lik bir düşüşe işaret ediyor.

Bu ikileme bir cevap, toprağa gömülü daha fazla bakır bulmak ve onu kazmaktır. Ama bu çok maliyetli, çok zaman alıyor ve çevreye zarar veriyor. Daha iyi bir yaklaşım, bugün sahip olduğumuz madenlerden daha fazla bakır çıkarmaktır.

Bunu yapmanın birkaç yolu vardır – bakteri bir seçenektir; daha sonra bunun hakkında daha fazlası – ancak Ceibo’nun 30 milyon dolarlık bir B Serisi kazmasına yardımcı olan, asırlık bir süreçte ince ayar yapmaya dayanıyor. Tur, mevcut yatırımcılar Khosla Ventures ve Aurus Ventures ile CoTec Holdings, Audley, Orion Resources, Unearth ve Pincus Green gibi yeni yatırımcıların katılımıyla Energy Impact Partners tarafından yönetildi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın