Camera+ yapımcıları, profesyoneller için yeni bir görüntü yakalama uygulaması olan Photon’u piyasaya sürdü

rent a car 34

geliştiricileri popüler iPhone uygulaması Camera+LateNiteSoft, adlı yeni bir iOS uygulamasını kullanıma sundu. Foton. Bu yeni uygulama, profesyonel görüntü çekimine odaklanmıştır. Geliştiriciler, kullanıcıları çekmek için uygulamanın basit arayüzüne ve çoklu format desteğine güveniyor.

Uygulama, en başından itibaren otomatik modda çekim yapmanıza izin verir, ancak aynı zamanda odak, deklanşör hızı, ISO (sensörün ışığa duyarlılığı) ve beyaz dengesini (resminizin ne kadar “sıcak” veya “soğuk” olduğunu ayarlamanın bir yolu) ayarlamak için kontrollere kolay erişime sahiptir.

Kullanıcılar otomatik modda ücretsiz olarak indirebilir ve çekim yapabilir, ancak profesyonel özellikleri kullanmak için bir abonelik ödemeleri gerekir – ayda 3,99 ABD doları veya yılda 19,99 ABD doları. Şirket ayrıca sınırlı bir süre için 39,99 ABD doları karşılığında ömür boyu abonelik sunuyor. Şu anda, uygulamanın yapımcıları ayrıca uygulama için yedi günlük bir deneme sunuyor.

Görsel Kaynakları: foton uygulaması

Ana arayüzden, bir görüntünün formatını, fotoğrafın çözünürlüğünü, flaş kontrolünü değiştirmek ve geniş, ultra geniş, telefoto ve selfie gibi lensler arasında geçiş yapmak için düğmelere hızla erişebilirsiniz.

Vizörün üstünde, solda otomatik, açık, kapalı ve meşale gibi modların bulunduğu bir flaş kontrolü var. Kullanıcılar, sağ üstte, fotoğraftaki farklı açık tonları temsil eden bir grafik olan bir histogram görebilir.

Varsayılan olarak, kamera ayrıca “üçte bir kuralını” kullanarak bir nesneyi yakalamanıza yardımcı olabilecek 3 x 3 ızgara sunar. Deneyimsiz olanlar için, kural genellikle bir özneyi çerçevenin diğer üçte ikisi açık olacak şekilde yerleştirmekle ilgilidir.

Tüm manuel kontroller – odak, deklanşör hızı, ISO ve beyaz dengesi – ölçüleri ayarlamak için kaydırıcılar kullanılarak ince ayar yapılabilir. Ekran ayrıca Kelvin cinsinden beyaz dengesi ve kamera tarafından sunulan maksimum odak mesafesi yüzdesi gibi sayısal değerleri de gösterecektir.

Görsel Kaynakları: foton uygulaması

Uygulama JPEG, HEIF, True RAW ve ProRAW formatlarını destekler ve kullanıcılar JPEG/HEIF ile RAW kombinasyonunu kaydedebilir. Kullanıcılar ayrıca uygulamadan çıkmadan bir oturumda çektikleri tüm fotoğraflara kolayca bakabilir ve istemediklerini silebilirler.

Görsel Kaynakları: foton uygulaması

LateNiteSoftuygulamayı yayınlayan şirket de hazırladı ayrıntılı bir kılavuz Böylece herkes -fotoğrafçılığa yeni başlayanlar bile- fotoğraf çekmek için manuel kontrolleri kullanma hakkında daha fazla bilgi edinebilir.

Uygulama, popüler gibi görevdekilerle doğrudan rekabet edecek Halide uygulamasıaylık 2,99 ABD Doları ve yıllık 11,99 ABD Doları ile nispeten daha ucuz bir abonelik sunar.

Ancak şirkette ürün müdürü olan Noël Rosenthal, bu uygulamanın öğrenme eğrisinin dik olduğuna inanıyor. Başlangıç, Photon ile profesyonel fotoğrafçılığı öğrenmeyi kolaylaştırmak istiyor.

“Photon, fotoğrafçılık sektöründeki 10 yılı aşkın deneyimimizin tüm bagajı olmadan ürünüdür. Aldığımız tüm geri bildirimleri ve geçmişte yaptığımız tüm seçimlerin etkilerini göz önünde bulundurarak çekim deneyiminin her yönünü yeniden düşünmek için zaman ayırdık. Ürettiğimiz şey, bize göre, iPhone’da fotoğraf çekmenin en iyi, en sezgisel, erişilebilir ama güçlü yolu” dedi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın