Bumble kullanıcıları, yeni Spotify özelliği ile favori sanatçılarını paylaşabilir

O zamandan beri 2016Bumble üyeleri Spotify hesabını bağla onların profiline. Şimdi, flört uygulaması entegrasyonu geliştiriyor. Bugün lanse edilen yeni “En İyi Sanatçılar” özelliği, bir kullanıcının Spotify’daki en iyi 50 sanatçısını çeker ve en iyi 10 sanatçıyı profillerinde göstererek, ortak noktaları olan en iyi sanatçılardan oluşan olası bir eşleşmeyi gösterir.

Kullanıcılar, yalnızca potansiyel bir eşleşmenin Spotify hesabı entegre edilmişse ortak sanatçıları görebilir. Ek olarak, potansiyel eşleşme kullanıcıyla aynı en iyi sanatçılardan birine sahip değilse, profil normal görünür.

Bumble kullanıcıları ilk 50’sini düzenlemek isterse, profil düzenleyiciye gidebilir ve görünür olmasını istemedikleri en iyi sanatçıları gizleyebilirler. Yeni özelliği devre dışı bırakmak için Spotify hesabının bağlantısını kaldırmanın da bir yolu var. Yani, “The Muppet Show” film müziğini tekrar tekrar dinlerseniz, bunu bir sır olarak saklamanın bir yolu var.

Bumble yaptığı duyuruda, ABD kullanıcılarının büyük çoğunluğunun Spotify hesaplarını profillerine bağladığını ve Z kuşağının bu özelliği diğer nesillere kıyasla en çok benimsediğini yazdı. Ayrıca, Spotify bağlantısı olan kullanıcıların sağa kaydırma işlemi alma olasılığı daha yüksektir.

Müzik, bazı insanlar için anlaşmayı bozan bir şey olarak görülmeyebilir. Ancak diğer durumlarda, müzik tercihleri ​​uyuşmuyorsa başka bir kişiyle ortak noktalar bulmak zor olabilir. Bir Swiftie’yi (Taylor Swift hayranı) bir heavy metal hayranıyla el ele tutuşurken ne sıklıkla görürsünüz? Muhtemelen nadir olduğunu söyleyelim. En İyi Sanatçılar özelliği, kullanıcıların ortak ilgi alanlarını belirlemesine yardımcı olabilir.

Bumble’ın Seks ve İlişkiler Uzmanı Shan Boodram yaptığı açıklamada, “Zıt kutupların birbirini çektiğine dair yaygın inanca rağmen, araştırmalar sürekli olarak değerler ve yaşam tarzları gibi önemli alanlarda benzerliklere sahip olmanın aslında başarılı bir romantik ilişkinin anahtarı olduğunu göstermiştir” dedi.

Boodram, “Sizin ve potansiyel bir romantik partnerin aynı sanatçıyı sevdiğinizi keşfetmek, ortak bir zemin oluşturmanın eğlenceli ve hızlı bir yoludur, ayrıca her bir kişinin öncelikleri ve tutkuları etrafında diğer önemli konuşmaları başlatmak için doğal bir geçiş sağlar” diye ekledi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın