Yatırımcılara sıcak tanıtımlar nasıl yapılır?

Ve bunu yapamıyorsanız: Soğuk introlardan en iyi şekilde nasıl yararlanılır?

Tamam, yani sen Bir oluşturulan konuşmak istediğiniz yatırımcıların kapsamlı listesi. Şimdi onlarla nasıl tanışıyorsun?

Yok denecek kadar az sayıda yatırımcı herhangi bir satış konuşmasına bakacak — GoAhead girişimleri böyle bir firmadır. Yine de çoğu VC için, duyulmak için ayağınızı kapıya koymanız gerekir.

Birçok yatırımcı sıcak tanıtımları tercih eder ve ısrar eder. LinkedIn, burada araştırma yapmak için güçlü bir araç olabilir: Hedef firmanızın LinkedIn sayfasına göz atın ve ardından “Kişiler”e tıklayın. Burada firmadaki herkesle birinci derece ve ikinci derece bağlantılarınızı göreceksiniz. Birinci dereceden bir bağlantınız varsa, bu, sizinle tanıştıkları ve sizi hatırlayacakları anlamına gelebilir veya bir şekilde onların dikkatini çektiniz ve artık onlara bir mesaj, posta veya e-posta yoluyla ulaşma potansiyeline sahipsiniz. Değilse, o ikinci derece bağlantıları araştırma zamanı.

İkinci derece bağlantı, siz ve konuşmak istediğiniz yatırımcının ortak birine sahip olmanızdır. Bu kişi şirketin portföy şirketlerinden birindeyse, maaşınızı aldınız: Yatırımcılar, zaten bir kez destekledikleri kişilerin tanıtımını tercih etme eğilimindedir. Durup 20 saniyeden fazla düşünürseniz, fark edeceksiniz. bu sorunluancak sizi belirli bir sorunu çözmeyen bir yatırımcının önüne çıkarmak için buradayız.

Bu makalenin geri kalanında, sıcak giriş sanatını ve gerekirse soğuk bir yardımla meseleleri nasıl kendi elinize alacağınızı tartışacağız.

Sıcak bir giriş nasıl kurulur?

Sizi kimin tanıtabileceğini belirledikten sonra, bunu yapmalarını mümkün olduğunca kolaylaştırın. Karşılıklı tanıdıklarınıza ulaşın ve yatırımcıyla bağlarının ne kadar güçlü olduğunu sorun. Bu noktada, konuşmanız gereken başka yatırımcılar olup olmadığını sormak kötü bir fikir değil.

Bu kişiyle bağlantı kurun ve kibarca sizi hedeflediğiniz yatırımcıyla veya uygun olabilecek başka biriyle tanıştırıp tanıştıramayacağını sorun. Bu kişi sizi tanıştırmayı kabul ettiğinde, onlara aşağıdaki bilgileri verin:

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın