Quilt, ısı pompalarının Yuvası olmak için 9 milyon dolarlık tohum topladı

Amerikalılar, geçen yıl satın alınmış daha fazla ısı pompası tüketici farkındalığı ve iklim düzenlemeleri bunların benimsenmesini teşvik ettikçe, önümüzdeki yıllarda muhtemelen daha da genişleyecek olan çarpıcı bir ayrım.

Isı pompaları Güneydoğu’da evleri soğutmak için zaten yaygın olarak kullanılıyorlar ve tüketicilerin hem ısıtma hem de soğutma için tek bir cihaz kullanma konseptine ısındıkları Kuzeydoğu ve Ortabatı’da yayılmaya başlıyorlar. Ancak artan çekiciliğine rağmen, tüm tüketiciler bu fikirden memnun değil. Bazıları teknolojiyi yabancı buluyor; diğerleri bakmayı çekici bulmaz.

Yorgan ürününün teraziyi değiştirebileceğini umuyor. Geçen yıl üç eski Google çalışanı tarafından kurulan girişim, daha küçük, daha zarif ve daha akıllı ısı pompası sistemleri tasarlamak için sıkı bir şekilde çalışıyor. Bugün Quilt, Incite Ventures, MCJ Collective, Garage Capital, Climate Capital ve Spacecadet’in katılımıyla, Lowercarbon Capital ve Gradient Ventures liderliğindeki bir tohum turunda 9 milyon $’ı duyuruyor.

Birçok ısı pompası sistemi, aslında duvarda yüksekte asılı duran iç ünite için dikkate değer olan, kanalsız mini bölmeler olarak adlandırılır. Sağladıkları ısıtma ve soğutma miktarına göre iç üniteler büyük değil ama şık da değiller.

TechCrunch+’ın kurucu ortağı ve CEO’su Paul Lambert, “Pek çok insan, satın alma sürecinde, evlerinin her yerine büyük, çirkin beyaz plastik kutular koymaları gerektiği fikrine kapılıyor,” dedi. Çoğu ünite, geleneksel termostatlar yerine TV tarzı uzaktan kumandalar da kullanır ve çoğu Nest gibi akıllı termostatlarla uyumlu değildir. “Bazı boyutlarda geriye doğru bir adım gibi geliyor.”

Şirket, Nest’in liderliğini takip etmeyi ve daha iyi tasarım ve tüketici dostu olarak tanımlanan akıllı bir ürün yaratmayı umuyor. Ancak Nest’in bir evin mevcut ısıtma ve iklimlendirme sistemine bazı akıllı özellikler eklediği yerde Quilt, bir HVAC süper döngüsü olarak kabul edilebilecek bir şeyden yararlanarak tüketicileri her şeyi yükseltirken yakalamayı umuyor. İnsanların iPhone’ları dalga dalga yükseltmesi gibi, ekibin kurucuları da ısı pompası alanına dalmanın doğru zaman olduğunu düşünüyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın