Bulut kamera güvenliği girişimi Solink, 60 milyon dolar yatırım aldı

rent a car 34

SolinkKapalı devre kamera analitiği de dahil olmak üzere işletmeler için fiziksel güvenlik sistemleri sağlayan bir şirket olan , bugün Omers Ventures ve BDC IT Ventures’ın katılımıyla Goldman Sachs liderliğindeki C Serisi turunda 60 milyon $ topladığını duyurdu.

Kurucu ortak ve CEO Michael Matta, nakit paranın Solink’in müşteri tabanını küresel olarak büyütmeye ve yeni ürünlere yatırım yapmaya harcanacağını söyledi.

TechCrunch’a bir e-posta röportajında ​​Matta, “Solink’in platformu, adli güvenlik ve gerçek zamanlı aktif güvenlik izleme için bir çözüm sunarak farklı sektörlerin benzersiz ihtiyaçlarını karşılıyor” dedi. “Çeşitli sektörlerdeki müşteriler, mevcut gözetim altyapısı yatırımlarının değerini en üst düzeye çıkarmak için Solink’i kullanırken, Solink’in yerel bulut altyapısı diğer iş sistemleriyle daha derin entegrasyona izin vererek yeni kullanım örnekleri sağlıyor ve verimliliği artırıyor.”

Solink, bankalara ve kredi birliklerine ATM dolandırıcılığıyla mücadelede yardımcı olmak için 2010 yılında bir danışmanlık grubu olarak kuruldu. ATM’lerden gelen işlem etkinliğini güvenlik kamerası verileriyle birleştiren şirketin platformu, potansiyel ATM dolandırıcılık saldırılarının gerçek zamanlı olarak belirlenmesine yardımcı oldu.

2016 yılında Solink, video beslemelerini satış noktası sistemleri de dahil olmak üzere diğer sistemlerden gelen verilerle zenginleştiren hizmet tabanlı bir teklif sunarak bulut video güvenliğine genişledi. Bugün Solink’in platformu, şirketlerin fiziksel bir sitenin düzenini bilmek zorunda kalmadan kameralar arasındaki hareketi algılama ve bir kameradan diğerine gezinme gibi bir dizi güvenlik izleme görevi gerçekleştirmesine olanak tanıyor.

Matta, “Müşteriler, tek bir abonelik altında sınırsız sayıda kullanıcı ekleyebilir ve rütbeye ve role bağlı olarak benzersiz düzeylerde izinler atayabilir” dedi. “Sistem yapılandırılabilir, kameralar eklendikçe veya yeniden konumlandırıldıkça otomatik olarak uyum sağlar ve gerekirse bağlantıları manuel olarak ekleme, kaldırma veya değiştirme yeteneğine sahiptir.”

Ancak bu yazara göre, Solink’in hizmetinin bazı uygulamaları düpedüz ürkütücü.

Solink, restoranlarda ve perakende satış ortamlarında – örneğin giyim mağazalarında – belirli personelin müşteri etkileşimlerini etiketleyebileceğini ve personel başına işlemleri hız ve boyut için izleyebileceğini veya bir odadaki “olağandışı” davranış ve hareketi (örn. yaya trafiği) filtreleyebileceğini iddia ediyor. şirket ayrıca binalara yetkisiz erişim ve zorla girme girişimleri dahil olmak üzere yapay zeka kullanarak “tehditleri” tespit edebildiğini iddia ediyor ve sevkiyat için kolluk kuvvetleriyle ortaklıkları var.

Bir müşterinin Solink’i kullanarak çalışanlarını ve müşterilerini istilacı bir şekilde gözetlediği bir senaryo tasavvur etmek zor değil. Yasa dışı olmaz – en azından ABD’de, işletmelerin işyerlerini izleme konusunda geniş bir alanı vardır. Ancak çalışanlar ve patronlar…düşünceler bu konuda.

Solink

Görsel Kaynakları: Solink

AI bileşeni, ne olduğu düşünüldüğünde, özellikle ilgilidir. tarih bize AI teknolojisinin önyargıya ve diğer kusurlara karşı duyarlılığını öğretti. Bir müşteriden gelen “şüpheli” etkinliği tespit etmek için eğitilmiş bir algoritma düşünün. Veri kümesi onu eğitmek için dengesiz olsaydı – diyelim ki siyah alışveriş yapanların hırsızlık yaptığı çok sayıda görüntü içeriyorsa – muhtemelen aşırı temsil edilen alışveriş yapanları diğerlerinden daha sık işaretlerdi.

Solink, “sertifikalı sevk görevlilerinin” yanlış alarmları önlemek için müşterilerden gelen video uyarılarını incelediğini ve onay almadan acil servislerle iletişime geçmediğini söylüyor. Bununla birlikte, bu dağıtım görevlilerinin ne sıklıkta uyarılarla boğulduğu ve hatalara yol açtığı merak ediliyor.

Sonra bilgisayar korsanlığı potansiyeli var. Solink, platformunun saldırılara karşı oldukça dayanıklı olduğunu iddia ediyor. Ancak buluta yerleştirilen herhangi bir kamera ağı, kötü niyetli aktörler için potansiyel bir hedef haline gelir. (Bkz: Silikon Vadisi güvenlik kamerası girişiminin 2021 ihlali Verkada.)

Tabii ki, Solink’in dahili ölçümlerine bir göz atmadan, sistemdeki herhangi bir kusurun nerede olduğunu söylemek imkansız. Ancak bu, müşterileri hizmete kaydolmaktan caydırmış gibi görünmüyor.

Solink, sisteminin Tim Hortons, The Container Store ve PGA Tour Superstore dahil olmak üzere 800’den fazla marka için dünya çapında 18.000’den fazla lokasyonu izlediğini söylüyor. Matta, kısmen salgının alımına kredi veriyor.

Matta, “Pandeminin işimiz üzerindeki etkisi, diğerlerine kıyasla alışılmadıktı” dedi. “İlk olarak, müşterilerimizin çoğu büyümede yavaşlarken, Solink platformunu kullanımları 3 kat arttı – esas olarak işlerini yerinde olmadan yönetmek zorunda oldukları için. İkincisi, tüm konumlarında Solink olmayan müşterilerimiz daha fazlasını eklemek istedi ve mevcut tabanımız olmadan hızlı bir genişleme gördük. Üçüncüsü, Solink’i yalnızca video ve güvenlik için kullanan müşteriler, performansı artırmak, envanterin doğru yerde olmasını sağlamak, çalışanların uygun şekilde koruyucu ekipman giymesini sağlamak ve daha fazlasını yapmak için Solink’i kullanmaya başladı.”

Elbette, hizmet olarak video gözetimi olarak da bilinen bulut yönetimli video gözetim pazarı büyüyor. A rapor Novaira Insights’tan, sektörün 2023’te Hikvision, Dahua, Axis Communications ve Motorola Solutions olmak üzere dört tedarikçinin hakim olduğu 27 milyar dolara ulaşacağını tahmin ediyor.

Bugüne kadar yaklaşık 230 kişiyi istihdam eden Solink, risk sermayesi olarak 90 milyon dolar topladı.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın