Blackstone, IBS Software hissesini 450 milyon dolara Apax’a sattı

Üçlü Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Blackstone’un Hintli SaaS girişimi IBS Software’deki hissesini Apax’a 450 milyon dolara satmak için kesin bir anlaşmaya vardığını söyledi.

IBS Software, havayolları, lojistik ve konaklama şirketlerine bir dizi yazılım çözümü sunar. Kerala merkezli girişim, ABD, Kanada, Avustralya, Dubai, Japonya, Güney Kore ve Birleşik Krallık’taki ofisleriyle küresel bir varlığa sahip. Web sitesine göre müşterileri arasında Cathay Pacific Airways ve Etihad Airways, Air Canada, DHL, FedEx, Heathrow, JetBlue, Lufthansa, Qantas, Singapore Airlines ve Virgin Atlantic bulunuyor.

Blackstone, 2015 yılında General Atlantic’ten IBS Software’in yaklaşık %40 hissesini 170 milyon dolara satın aldı. Daha önceki yerel basında çıkan haberlere göre, Blackstone’un bu hisseyi 1,2 milyar doların üzerinde bir fiyata satmak istediği bildirildi. Piyasa istihbarat firması Tracxn’e göre IBS Software, birincil ve ikincil işlemlerde bugüne kadar 680 milyon dolar topladı.

“Seyahat şirketlerinin dijital dünyada çalışma şeklini dönüştürme misyonumuzda yeni bir aşamaya girerken Apax ile ortak olmaktan heyecan duyuyoruz. IBS Software’in Kurucusu ve İcra Kurulu Başkanı VK Mathews yaptığı açıklamada, “Bu yatırım, stratejimizin ve sektöre olan bağlılığımızın ve katkımızın bir onayıdır ve Apax ile işin geleceği için ortak bir vizyona sahibiz” dedi.

2022 mali yılında yaklaşık 150 milyon dolar gelir elde eden 25 yaşındaki IBS Software firması, geçen yıl ABD’de ilk halka arzı değerlendirdi. Halka arz için gizli başvuruda bulunan firma, küresel ekonominin zayıflaması üzerine planlarını erteledi.

“Son birkaç yıldır seyahat yazılımı sektörünü yakından takip eden IBS Software, gerçekten rakipsiz olduğuna inandığımız yeni nesil bir yazılım paketi sunarak sektörde benzersiz bir konuma sahip olarak bizim için öne çıktı. Apax Ortağı Jason Wright yaptığı açıklamada, “IBS Software, son yirmi yılda işi ölçeklendirmeye devam ederken ürünlere, yeniliğe ve kültüre yatırım yaptı” dedi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın