Birleştirilmiş her EV şarj ağı neden Tesla ile rekabet edemiyor?

rent a car 34

bu bir sır değil elektrikli araçlar için şarj altyapısının genel olarak berbat olduğunu.

Elbette istisnalar var: Tesla’da var oldukça iyi anlaşılmışve insan trafiğinin yoğun olduğu bazı koridorlar iyi bir şekilde kapatılmıştır. Ancak genel olarak, kullanılabilir menzil miktarlarını 30 dakika veya daha kısa sürede doldurabilen hızlı şarj durumu harika değil.

Bunun birçok nedeni var. Şarj cihazlarının çoğu devasa otoparklarda, genellikle elektrikli araç sürücüleri için çok az olanak bulunan unutulmuş bir köşede bulunuyor. Ekipmanın kendisi herkesin bildiği gibi güvenilmezdir, bir çalışma Körfez Bölgesi’ndeki Birleşik Şarj Sistemi uyumlu (CCS) durakların yaklaşık dörtte birinin herhangi bir zamanda hizmet dışı olduğunu öne sürüyor. Şarj hızları artarken çoğu şarj cihazı olması gerektiği kadar hızlı değil.

Bu sorunlardan bazılarını yutmak diğerlerinden daha kolaydır. Ancak yukarıda bahsedilmeyen bir tanesi anlaşmayı bozar: mevcut şarj cihazlarının kıtlığı. Elektrikli araç sürücüleri yetersiz kaldıklarında ya bir yer bulmakta zorlanırlar ya da bazen bir süre sırada beklemek zorunda kalırlar.

Tesla’nın Supercharger ağının en iyisi olduğu yaygın olarak kabul ediliyor. Yaygın olarak dağıtılır, şarj cihazları genellikle güvenilirdir ve en önemlisi çok sayıdadır.

Bu kısmen, Tesla’nın filosunun yollarda yaklaşık 1,6 milyon araçla ABD’deki en büyük tamamen elektrikli filo olmasından kaynaklanıyor. Verilere göre, 120 kW veya daha fazla şarj olan 17.551 durak ile ağlarının da en büyük olması mantıklı. Enerji Bölümü Ve Supercharger.info.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın