Binali Yıldırım taburcu oldu

Binali Yıldırım taburcu olduAK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Azerbaycan’da geçirdiği kaza sonrası tedavi olduğu Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde taburcu oldu. Yıldırım, hastane çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulundu.

“AĞIR BİR KAZA GEÇİRDİK”

Azerbaycan’da yaşadıkları trafik kazasını anlatan Yıldırım, “Birkaç takla attık. Ağır bir kaza geçirdik. Hamdolsun. Rabbimize şükrediyoruz. Kazanın boyutuna göre elde ettiğimiz sonuç Rabbim korudu. Milletimizin duası, eşimizin dostumuzun duası bizim bu kazadan yaralarla sağ çıkmamıza vesile oldu. Kaza sonucu başımda cerrahi müdahale gerektiren bir kesim ameliyat edildi 2 sefer. Ayrıca köprücük kemiği inanç tahtasından ayrılmış idi. Bu da bir operasyonla düzeltildi. İki kaburga kırığım var. Kaburga kırıklarına yönelik herhangi bir muamele yapılamıyor. Bunlar da zaman içinde iyileşecek. Vücudun muhtelif yerlerinde ezikler var. Bunlar da vakit içinde toplanacak” ifadelerini kullandı.

Kaza sonrası ilk müdahalenin Azerbaycan’da yapıldığını belirten Yıldırım, “Kaza mahalinden süratle helikopterle hastaneye getirildik. O sürede Cumhurbaşkanımızın doktorları refakat etti. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Azerbaycan’da ilk müdahaleler yapıldıktan sonrasında ambulans uçakla memleketimize geldik. Burada daha detaylı tedavilere devam ettik” benzer biçimde konuştu.

TEDAVİSİ EVDE DEVAM EDECEK

Kazanın ardından yaşanan tedavi sürecindeki yardımlarından dolayı teşekkürlerini sunan Yıldırım, “Kazanın ilk olduğu andan itibaren oldukça yakın ilgi ve desteğini gördüğüm arkadaş kardeş Azerbaycan’ın Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’e teşekkür ediyorum. Kaza ile birlikte her anımı, her tedavi safhasını büyük titizlikle takip eden, her gün birkaç sefer aramak suretiyle doktorlarımızdan rapor alan değerli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum. Çam Sakura yüz akımız olan kent hastanelerinden biri. Burada kısa sürede toparlanmamıza katkı sağlayan başta sağlık bakanımız Fahrettin Koca, Başhekimimiz Nurettin Yiyit hocamıza teşekkür ediyorum. Bir dizi ameliyat var. Çok insanın emeği var. Kafamdaki cerrahi müdahale ver yırtığın düzeltilmesi için alanında fazlaca uzman Ömer Özkan hocamıza ve Perçin kadına şükranlarımı sunuyorum. Köprücük kemiğinin yerine yerleştirilmesinde Mehmet Demirhan hocamıza ve ekibine de teşekkür etmek isterim. Tedavimiz sırasında birçok kimsenin desteği var. Hemşireler sıhhat görevlileri, doktorlar, bütün sıhhat ekibimize şükranlarımızı sunuyoruz. Özel teşekkürüm kazanın olduğu andan itibaren sür’atle Azerbaycan’a gelen, ailem, eşim Semiha kadına, çocuklarıma, aileme de bu zor süreçte gösterdikleri destek ve dayanışmadan ötürü ek olarak teşekkür ediyorum. Elhamdülillah iyiyiz. Bundan sonra tedavimiz evde devam edecek” diye konuştu.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın