Teröristin saklanmasına yardım edenler tutuklandıBursa’da cezaevi personelini taşıyan servis aracına yönelik 20 Nisan’da uzaktan kumandalı EYP ile taarruz meydana getiren MLKP terör örgütünün silahlı yapılanması FESK hücresine yönelik Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) İstihbarat Başkanlığı koordinesindeki İstanbul Bursa Balıkesir ve İzmir Emniyet Müdürlüklerince yürütülen uzun süreli danışma emekleri neticesinde, İzmir Dikili’de 17 Eylül’de 3 teşkilat çalışanı yakalanmıştı.

Operasyonda firari olarak aranan ve Bursa eyleminde de bombayı Balıkesir’deki hücre evinde hazırlanması ve getirilmesi sürecinde yer alan Emre-Zafir kod isimli Cebrail Gündoğdu adlı teşkilat personelinin yakalanması için bütün birimler alarma geçirildi.

Hareket alanı daraltılan Cebrail Gündoğdu’nun yeni güvenilir nokta bulma yada yurt dışına kaçmak amacıyla İzmir’e geldiğinin tespit edilmesi üstüne, EGM İstihbarat Başkanlığı koordinesinde sürdürülen ve MİT Başkanlığınca destek verilen çalışmalar cevabında Gündoğdu, 22 Ekim tarihinde İzmir polisi tarafınca Menemen ilçesinde yakalandı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan Gündoğdu, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Teröristin saklanmasına yardım eden şüphelilerden 4’ü tutuklandı

Terörist Cebrail Gündoğdu, dün sabah saatlerinde Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, Gündoğdu’nun saklanmasına yardım ve yataklık yaptığı tespit edilen 8 şüpheli gözaltına alınmıştı. Gün içinde şüphelilerden 4’ünün adliyeye sevkinin ardından dün akşam saatlerinde de işlemleri tamamlanan 4 şüpheli daha adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden 4’ü tutuklanırken, 3’ü adli test şartıyla olmak üzere 4 şüpheli serbest bırakıldı.

kaynak: linehaber.com.tr

Yorum yapın