Betterleap, işe alımda devrim yaratmak için yapay zekadan yararlanıyor ve 13 milyon dolarlık etkileyici bir tohum finansmanıyla piyasaya sürülüyor

rent a car 34

VB Transform 2023 oturumlarını görüntülemek için isteğe bağlı kitaplığımıza gidin. Buradan Kayıt Olun


Daha iyi sıçramaİşe alım sektöründe devrim yaratmayı amaçlayan yenilikçi bir girişim olan , 13 milyon dolarlık etkileyici bir başlangıç ​​fonuyla desteklenen lansmanını bugün resmen duyurdu.

Başlangıç ​​turuna a16z ve Peakstate Ventures dahil önde gelen risk sermayesi firmalarının katılımının yanı sıra Streamlined Ventures, Active Capital, Air Angels ve Stipple Capital’in ek katkıları da katıldı.

San Francisco merkezli şirket, Indeed, LinkedIn, GitHub, Stack Overflow ve diğerleri gibi çeşitli kaynaklardan gelen 1 milyardan fazla kayıtla dünyanın en büyük iş adayları veritabanını oluşturduğunu söylüyor. Platform aynı zamanda işe alım uzmanlarına veri odaklı içgörüler ve otomasyon sağlamak için üretken yapay zekayı kullanıyor; açık roller için en iyi adayları keşfetmelerine ve onlara etkili bir şekilde ulaşmalarına yardımcı oluyor.

Kurucu ortak ve CEO Khaled Hussein, VentureBeat ile yaptığı özel röportajda şirketin benzersiz yaklaşımına ve bunun işe alım sektörü üzerindeki potansiyel etkisine ışık tuttu.

Etkinlik

VB Dönüşümü 2023 İsteğe Bağlı

VB Transform 2023’ten bir oturumu kaçırdınız mı? Tüm öne çıkan oturumlarımıza ilişkin isteğe bağlı kütüphaneye erişmek için kaydolun.

Şimdi üye Ol

“Dünyanın en büyük veri tabanına ve en doğru verilere sahibiz. [recruitment] Öyle ki, iletişim bilgilerini zenginleştirmek için verilerimizi kullanan çok sayıda büyük ölçekli müşterimiz var” diye açıkladı.

“Betterleap tek bir şeyle ilgili: işe alım görevlilerinin daha azıyla daha fazlasını yapmasına yardımcı olmak için yapay zekayı ve verileri nasıl birleştirebiliriz? Betterleap’in yaptığı iş olmasaydı şirketler doğru kişileri işe alamayacak ve şirketler yanlış kaynaklara inanılmaz miktarda sermaye harcayacaklardı” diye ekledi.

Hüseyin ayrıca Betterleap’in diğer işe alım yazılımlarından beş kritik açıdan farklı olduğunu söyledi: GPT-4 entegrasyonu, kapsamlı aday haritalama, sosyal yardım sırasında yapay zeka destekli kişiselleştirme, sektörler arası uyumluluk ve ulaşılabilir yetenek odağı.

Betterleap’in CoPilot adı verilen yapay zeka motorunun, işe alım görevlilerinin verileriyle ilgili kritik sorular sormalarına ve ne zaman e-posta göndermeleri, hangi anahtar kelimeleri kullanmaları, hangi kriterleri aramaları ve kaç kişiyle iletişime geçmeleri gerektiği gibi konularda anında yanıt almalarına olanak tanıdığını söyledi. Ayrıca Betterleap’in çeşitli başvuru takip sistemleriyle (ATS’ler) entegre olduğunu ve zaman içinde biriken verilerden ve geri bildirimlerden öğrendiğini söyledi.

Betterleap ayrıca farklı sektörlerden adayların katılımını sağlamak için telefon numaraları, sosyal medya bilgileri ve e-posta gibi farklı yollar sağlayarak sektörler arası uyumluluğu da destekler. Hüseyin, Betterleap’in ek iletişim bilgileri için ekstra ücret talep etmediğini ve işe alım görevlilerinin daha azıyla daha fazlasını yapmasına yardımcı olmayı amaçladığını söyledi. Adayın teknoloji veya teknoloji dışı sektörlerde olmasına göre sosyal yardım yöntemlerinin değiştiğini de belirtti. Hussein, “Gerçek kişiselleştirme, işe alım görevlisinin biraz daha fazla çalışmasını gerektiriyor ve yapay zekanın devreye girebileceği ve aynı zamanda verimliliği artırabileceği yer burası” dedi.

Buna ek olarak Betterleap, iki özellik sunarak işe alım sürecine çeşitliliği ve katılımı teşvik ediyor: Bunlardan biri, işe alım görevlilerinin çeşitli filtreler kullanarak farklı adaylar için kaynak bulmasına izin vermek, diğeri ise üretim hattının çeşitliliğini analiz etmek ve adayları dikkate almadan kaynak bulmak için yapay zekayı kullanmak. isim, cinsiyet veya ırk. Hüseyin, bir azınlık olarak bu konuya kişisel olarak önem verdiğini ve Betterleap’in adayları niteliklerine ve becerilerine göre eşleştirmeye çalıştığını söyledi.

Betterleap’in lansmanı kusursuz bir şekilde zamanlanmış görünüyor. Yakın zamanda McKinsey çalışması İnsan analitiğini güçlü bir şekilde kullanan kuruluşların işe alım verimliliğinde yüzde 80 artış, iş verimliliğinde yüzde 25 artış ve personel kaybı oranlarında yüzde 50 azalma bildirdiğini buldu.

Hüseyin, tohum finansmanının Betterleap’in ekibini büyütmesine, Ar-Ge’ye yatırım yapmasına ve pazara giriş stratejisini genişletmesine yardımcı olacağını söyledi. Ayrıca, makine öğrenimi ve veri altyapısı deneyimine sahip mühendislerin yanı sıra pazara giriş personeli de aradığını söyledi. Airbnb ve RedDoor’dan ürün ve tasarım geçmişine sahip kurucu ortağı Anna Melano’ya ve onlara ölçeklendirme ve strateji konusunda yardımcı olan Andreessen Horowitz ve Peakstate Ventures’tan yatırımcılarına övgüde bulundu.

Yapay zeka olgunlaşmaya devam ettikçe ve mevcut veri miktarı arttıkça sektör gözlemcileri Betterleap’in ilerleyişini dikkatle izleyecek. Şirketin başarısının, işe alımların geleceği üzerinde geniş kapsamlı etkileri olabilir ve potansiyel olarak bu alanda verimlilik ve hassasiyet açısından yeni bir standart belirleyebilir.

VentureBeat’in misyonu teknik karar vericilerin dönüştürücü kurumsal teknoloji hakkında bilgi edinmeleri ve işlem yapmaları için dijital bir şehir meydanı olmaktır. Brifinglerimizi keşfedin.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın