Belki 2023’ün ikinci yarısında kriptoya daha fazla sermaye akacak, ama belki de olmayacak

Her Perşembe 12:00 PT’de gelen kutunuza TechCrunch’ın en büyük ve en önemli kripto hikayelerinin bir özetini almak için, abone olun.

tekrar hoş geldiniz Zincirleme tepki.

2023’ün ilk yarısına bakıldığında, kripto girişimleri için finansman daha da kıtlaşmaya devam etti. 2. Çeyrek’te, yatırımcıların katı düzenleyici duruştan ve belirsiz bir ekonomiden kaynaklanan risklerden korkarak çek defterlerini alıkoymaları nedeniyle sektöre akan risk sermayesi, 2022’nin ilk çeyreğinden bu yana art arda beşinci çeyrekte dünya çapında 2,34 milyar dolara düştü.

PitchBook verilerine göre, ikinci çeyreğin 2,34 milyar dolarlık çetelesi 382 anlaşmada arttı, ancak sektörün 2022’nin ilk çeyreğinde ulaştığı 12,14 milyar dolarlık zirveden keskin bir düşüş. 120 milyon dolarlık B Serisi tur ve Worldcoin’ler 115 milyon dolarlık C Serisi turu.

Ava Labs’ta iş geliştirmeden sorumlu Başkan Yardımcısı Lydia Chiu, “Bu bir sayı oyunu,” dedi. TechCrunch+’a verdiği demeçte, yatırımcılar genel olarak daha düşük değerlemeler görüyor, bu nedenle “daha küçük çekler” yazıyorlar.

Ne olursa olsun, “Büyük şirketler her zaman yükseltebilir” eski girişim atasözü, nasıl olursa olsun kripto için de geçerli görünüyor. ABD düzenleyici sistemi sektör hakkında hissediyor. Chiu, “süperstar ekipleri ve harika kullanım durumları olan birçok proje her zaman rekabetçi olacaktır” dedi. “Herkesin istediği anlaşmalar istenmeye devam edecek.”

Erken aşama kripto yatırım şirketi 1kx’in kurucu ortağı Lasse Clausen, “Bu ayı piyasası uzun zaman oldu ve psikolojik olarak kolay değil” dedi. “Para toplasalar da toplamasalar da inşa etmek isteyen girişimcilerle baş başa kaldık. Olumsuzluklara karşı çıkan ve risk alan böyle pek çok insan yok.”

Ancak uzun vadede Clausen, bu birkaç kurucunun katıksız kararlılığının meyvesini vereceğine inanıyor.

rent a car 34

En son bölme

geçen hafta için bölüm, jacquelyn röportaj yaptı Jack Lu, NFT pazar yeri Magic Eden’in kurucu ortağı ve CEO’su. Bu, Chain Reaction’a ikinci gelişi, ancak pazar o zamandan beri çok gelişti. en son geldiğinde Ağustos 2022’de, bu yüzden onu geri aldığımız için heyecanlıyız!

2021’de Magic Eden’i ortak kurmadan önce Lu, Google’da ürün müdürü ve Boston Consulting Group’ta danışman olarak çalıştı.

Magic Eden başlangıçta Solana tabanlı bir NFT ticaret platformu olarak başladı, ancak desteğini aşağıdakiler gibi diğer blockchain ağlarına da genişletti: ÇokgenEthereum ve Bitcoin. Bugün, 8.000’den fazla koleksiyon, yaklaşık 3 milyar dolarlık NFT işlemi ve aylık 22 milyon tekil ziyaretçi ile en büyük NFT pazarlarından biri haline geldi. Haziran 2022’de Magic Eden 130 milyon dolar topladı tek boynuzlu at statüsü veren bir B Serisi turunda.

Magic Eden’in desteğini neden diğer blok zincirlerine genişlettiğini, ikincil platformuna BRC-20 token desteğini eklediğini ve şirketin sürekli değişen pazarda rekabetçi kalmayı nasıl planladığını tartıştık.

Şunlardan da bahsettik:

  • NFT piyasa oynaklığı
  • Telif ücreti
  • Web3 oyun genişletme
  • NFT topluluğu için tavsiyeler

Abone olmak Zincirleme tepki Açık Apple Podcast’leri, spotify veya en son bölümleri takip etmek için favori pod platformunuz ve duyduklarınızı beğendiyseniz lütfen bize bir inceleme bırakın!

Parayı takip et

  1. CryptoQuant Seri A turunda 6,5 ​​milyon dolar topladı
  2. Gizlilik odaklı platform Ola tohum turunda 3 milyon dolar topladı
  3. Zihin Ağı Web3 için verilerin, akıllı sözleşmelerin ve yapay zekanın güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak için 2,5 milyon dolar topladı
  4. DeFi protokolü alaşımX tohum öncesi turda 2 milyon dolar topladı
  5. Aştı gizlilik doğrulamasını iyileştirmek için bir başlangıç ​​turunda 2,5 milyon dolar topladı

Bu liste, Messari’den alınan bilgiler ve TechCrunch’ın kendi raporları ile derlenmiştir.

Twitter’da beni takip et @jacqmelinek son dakika kripto haberleri, memler ve daha fazlası için.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın