Beklediğimiz buzları kıran halka arz sonuçta ABD’den gelmeyebilir

ARM’in halka arz engelini kırdığını görmek için bir BACAK verirdim

İngiliz yarı iletken devi ARM, beş yılı aşkın özel hayatın ardından kamu pazarlarına geri dönüyor. Daha da iyisi, şirketin notu duyuran halka açılmak için özel olarak başvurduğunu – başka bir deyişle taslak bir F-1 listesi – Amerika Birleşik Devletleri’nde listelenebileceğini söyledi.

Neden bu konuda bu kadar heyecanlanıyorsun? Haberler, ARM’nin uzun zamandır beklediğimiz barajı yıkan yerel halka arz olabileceği anlamına geliyor. Amerikan teknoloji halka arz pazarı şu anda suda ölü ve bilinmeyene meydan okuyacak bir şampiyona ihtiyaç var ve ARM’nin teklifi iyi performans gösterirse, diğer şirketleri de halka açılmaya teşvik edebilir.


Borsa yeni başlayanları, pazarları ve parayı keşfediyor.

Oku onu TechCrunch+’ta her sabah ya da al Exchange bülteni her cumartesi.


Bunu daha önce ele aldık, ancak hafızanızı tazelemek için: Yoğun bir 2020 ve 2021’in ardından, 2022’de Amerikan teknoloji şirketleri kendilerini birdenbire kendilerini genellikle halka açık teknoloji hisseleri için daha düşük değerlemeleri tercih eden değişen bir pazarda buldular. Bu, ABD’de hem yerel teknoloji şirketlerinden hem de uluslararası şirketlerden gelen yeni halka arzların neredeyse tamamen durmasıyla sonuçlandı.

Kamu piyasalarında algılanan bu likidite kıtlığı, başlangıç ​​çıkışlarının değeri son yıllarda çok sert düştü. Kurucuların, çalışanların ve yatırımcıların getiri elde etmeleri için tarihsel olarak kritik bir yol olan halka arz yoluyla çıkışların olmaması, bir dizi zengin değere sahip teknoloji girişiminin bir arasında sıkışıp kaldığı anlamına geliyordu. gerileyen geç aşama özel sermaye piyasası ve düpedüz düşmanca değilse de kayıtsız bir halk pazarı.

ARM tüm bunları değiştirebilir ve şık bir şekilde yapabilir. sahip olduğumuzu hatırlayın beklenen ARM teklifi, teklifi aracılığıyla 8 milyar dolara kadar para toplayabilir. Pompayı hazırlama açısından, bu çok fazla astardır.

ARM’in listelenmesinde değeri ne olabilir? Reuters bazı kaynaklara atıfta bulunur 50 milyar doların üzerinde veya biraz üzerinde bir değerleme bekleyenler iki OpenAI.

Kulağa yüksek geliyorsa, aklınızda bulundurun Geçen Şubat, Nvidia iptal etti ARM satın almak için 40 milyar dolarlık bir girişim. Elbette, 2022’nin başlarında değerler bugün olduğundan biraz daha yüksekti, ancak o zamandan beri yarı iletken çiplerin daha az önemli hale geldiğini düşünen var mı?

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın