Başlatmanız başarısız olduğunda | TechCrunch

ShelfLife’ın kurucusu, her zaman planlandığı gibi gitmediğini öğrendi

Bir başlangıç ​​başlar bir fikir olarak, bir sezgi olarak. Belki kurucu bir sıkıntılı nokta görür ve onu biraz teknoloji ile çözüp bir endüstriyi değiştirebileceğini düşünür, ancak her zaman planlandığı gibi gitmez. ShelfLife’ın kurucusu Lillian Cartwright, girişimini başlattığında bunu buldu. Geçen yıl ekonomi tersine döndüğünde ve risk sermayesi kuruduğunda, Cartwright öğrendiği acı verici dersleri alarak ve bundan sonra ne olacaksa ona geçerek şirketini kapatmak zorunda kaldı.

Ancak Cartwright işe başladığında içecek endüstrisinin dijital dönüşüm için olgunlaştığına inanıyordu. Birkaç yıl önce Harvard’da lisansüstü okuldayken, sert bir seltzer işi kurma fikrini buldu. Kısa süre sonra malzemeleri tedarik etmenin hayal ettiğinden daha zor olduğunu öğrendi ve şirketlerin malzemeleri tek bir uygun yerden bulabileceği, fiyat pazarlığı yapabileceği, fatura kesip ödeyebileceği iki taraflı bir pazar yeri olan bir iş tasavvur etmeye başladı.

Bu, kağıt ve manuel süreçlere kapılmış bir endüstrinin benimseyeceği bir fikir gibi geliyor, ancak Carwright, özellikle işin muhasebe tarafında biraz fazla hızlı hareket etmiş olabileceğini öğrenecekti.

Dijital dönüşümü düşündüğünüzde, uzun süredir devam eden manuel süreçlerin değiştirilmesinin zor olabileceğini unutmak kolaydır. Hâlâ telefon görüşmeleri, fakslar, e-posta ve kağıt faturalara saplanmış bir sektörü hedefleyen bir girişim için, dijital daha verimli olsa, paradan ve zamandan tasarruf sağlasa bile, yerleşik şirket iş akışlarını değiştirmek her zaman kolay değildir.

“Tedarikçi ortamını anlamak, meyve suyu konsantremizi, sitrik asidi, teneke kutularımızı, etiketlerimizi – hepsini kimin tedarik edeceğini bulmakta zorlanıyordum. Cartwright, TechCrunch+’a şunları söyledi:

Cartwright, seltzer iş fikriyle mücadele ederken, aynı zamanda, Bessemer Venture Partners’ta e-ticaret pazar yerlerine bakarak bir yaz işi buldu. O zamanlar gerçekten bilmeden, başlangıç ​​​​fikrinin temelini atıyordu.

İşletme, Şubat 2020’de tam da pandemi etkisini göstermeye başladığında, belki de gelecekle ilgili bir alamet olarak faaliyete geçti. Ancak başlangıçta her şey pembe görünüyordu: 300.000 doların üzerinde para toplamayı başardı. O parayı daha teknik bir kurucu ortak bulmak için kullandı. Sonunda, ShelfLife’ın kurulmasına yardımcı olmak için Cartwright’a katılmadan önce eBay, Blue Apron ve Google’da çalışmış deneyimli bir mühendislik yöneticisi olan John Cline ile ortaklık kurdu.

Şimdiye kadar, çok iyi

Cline işin içindeyken platformu inşa etmeye başladılar. Ertesi yıl, 2,7 milyon dolar daha topladı. Platform toplanmaya başladı. Gelecek parlak görünüyordu.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın