Barbie Filmi Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey! – Dünyadan İlginç Haberler

Zaten bilmeyen yoktur, ama biz yine de tekrar söyleyelim: Barbie’nin uzun metrajlı filmi çıkıyor. Evet, küçük kızların bayıla bayıla oynadığı, her mesleği yapan, sapsarı saçlı Barbie sinemalara geliyor. Üstelik bu sefer animasyon olarak da değil. Kadrosunda birçok ünlü ismin yer aldığı film hakkında bildiklerimizi sizinle paylaşmak istiyoruz. Detayları birlikte inceleyelim.

Barbie’yi kim yönetiyor?

Barbie

Barbie kadar ikonik bir karakterin filminden beklentiler bir hayli fazla. Durum böyle olunca gözler filmin yönetmenine kayıyor. Little Women’ın yazarı ve Oscar adayı yönetmeni Greta Gerwig ile Marriage Story’nin yazarı ve yönetmeni Noah Baumbach 2019 yılında Barbie’nin senaryosunu yazmak için masaya oturmuştu. Ancak filmin yönetmeninin kim olacağı bilinmiyordu. Geçen yılın Temmuz ayında ise Variety dergisi, filmi Gerwig’in yöneteceğini doğruladı.

Şimdi burada durum biraz ilginçleşiyor, çünkü Greta Gerwig daha önce Barbie’ye benzeyen bir film çekmedi. Aynı zamanda oyuncu olan Gerwig, şu ana kadar genellikle komedi-drama tarzı filmlerde oynadı. İlk başta bu yönetmen seçimi konusunda ne düşüneceğimizden emin olamasak da Barbie’nin yayınlanan fragmanları endişelerimizi bir hayli giderdi. Ne olursa olsun, filmin ilginç olacağı kesin. Barbie’nin vizyona çıkış tarihi 20 Temmuz, o zamana kadar bekleyip neler olacağını göreceğiz.

Kimler oynuyor?

Barbie filminin vizyona girmesine biraz daha zaman olsa da film gündemden düşmüyor. Haliyle filmin oyuncu kadrosu da merak ediliyor.

Margot Robbie

Barbie

Şimdi geldik çok eğlenceli bir konuya. Bildiğiniz gibi Barbie’nin kendisini Once Upon A Time In Hollywood’un yıldızı Margot Robbie oynuyor. Bizce gerçekten mükemmel bir seçim çünkü Margot Robbie gerçekten de canlı bir oyuncak bebeğe benziyor. Ayrıca güzel oyuncu, Harley Quinn karakteriyle de farklı rollere ne kadar yakıştığını kanıtlamıştı.

Ryan Gosling

Barbie

Bir süreliğine filmde oynayacağı kesin olan tek kişi Robbie’ydi. Ama Ken olmadan Barbie olur mu? Tabii ki olmaz! Peki, Ken kim? La La Land ve Blade Runner 2049’dan tanıdığımız Ryan Gosling! Dürüst olmak gerekirse Gosling, Ken olarak ilk açıklandığında pek hoşumuza gitmemişti. Ancak şu anda başka birini düşünemiyoruz!

Dua Lipa

Barbie

Başlığı ilk gördüğünüzde şaşırmış olabilirsiniz, ama ünlü şarkıcı Dua Lipa da filmin kadrosunda! Hatta hangi rolde biliyor musunuz? Barbie! “Nasıl yani?” dediğinizi duyar gibiyiz. O zaman şu açıklamayı şimdi yapsak çok iyi olacak. Filmdeki neredeyse bütün kız karakterler ‘Barbie’, bütün erkek karakterler de ‘Ken’ Aslında oyuncakları düşündüğünüzde çok mantıklı. Sonuçta Barbie’nin uzun bir süre ailesi ve arkadaşları yoktu. Bütün bebekler sadece Ken ve Barbie’ydi.

Dua Lipa da filmde denizkızı Barbie’yi canlandırıyor.

Issa rae

Barbie

Insecure dizisinden tanıdığımız Issa Rae başkan Barbie’yi canlandırıyor. Dediğimiz gibi neredeyse bütün kadın oyuncular “Barbie”yi oynuyor ancak meslekleri farklı. Tıpkı oyuncaklarda olduğu gibi.

Simu Liu

Barbie

Shang-Chi ve On Halka Efsanesi’nin başrolü Simu Liu’da Ken’i canlandırıyor. Fragman’dan anladığımız kadarıyla bu Ken, pek de iyi değil.

Emma Mackey

İşte bizi şaşırtan bir isim daha! Çünkü Sex Education’in yetenekli oyuncusu Emma Mackey, aynı Margot Robbie’ye benziyor!

Will Ferrell

Komedi filmlerinin aranan yüzü Will Ferrell, sanıyoruz ki asıl kötü adamı oynuyor.

Connor Swindells

Yine Sex Education oyuncusu, Connor Swindells’in filmde hangi rolü oynadığı hakkında hiçbir fikrimiz yok. Posterinde sadece “Bu stajyer ya da öyle bir şey” yazıyor. Bekleyip göreceğiz.

Filmin konusu nedir?

Barbieland’de yaşayan Barbie, buradaki standartları karşılayamadığı gerekçisiyle yaşadığı yerden kovulur. Bunun üzerine gerçek dünyada şansını denemeye karar verir. Fakat dürüst olacağız, filmin tam olarak ne anlatacağı henüz bilinmiyor. Sadece filmde bir sürü Barbie ve Ken olacağını biliyoruz. Barbie filmi fragman incelendiğinde Barbie’nin Barbie Diyarı’ndan gerçek dünyaya gittiği bir sahne var, ancak ondan da tam emin değiliz. Bekleyip göreceğiz. Ancak şunu da söylemek isteriz ki 60 yıllık tarihi olan bu ikonik karakterin filmi ile ilgili beklentimiz epey yüksek. Barbie filmi fragmana göz atmak isterseniz ?

İlginizi çekebilir:

Discovery + İçerikleri Ve HBO Dizileri Artık BluTV Üzerinden İzlenebilecek

Kaynak: 1 2

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada
kaynak: listelist, sozcu

Yorum yapın