"Baraj Duvarı Patladı” Paylaşımından Sonra Hakkında Soruşturma Başlatılan Oğuzhan Uğur Kimdir?

”Baraj Duvarı Patladı” Paylaşımından Sonra Hakkında Soruşturma Başlatılan Oğuzhan Uğur Kimdir?Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilimizi etkileyen korkunç depremde binlerce vatandaşımız hayatını yitirdi ve binlerce bina yıkıldı. 7,7’lik bu depremden sadece 9 saat sonra 7,6 şiddetinde korkulu bir sarsıntı daha yaşandı. Arama kurtarma emekleri hız kesmeden devam ederken Türkiye’nin her yerinden yardımseverler, depremzedelere el uzatmak için etkilenen illere koştu. Hem yurt içinden bununla beraber yurt dışından meşhur isimler de bu yardımseverlerin arasında bulunuyor. Haluk Levent ve AHBAP derneği ile ortaklaşa iş yaparak depremden etkilenenlerin yardımına koşan Oğuzhan Uğur’a, yaptığı bir sosyal medya paylaşımından sonrasında tahkikat başlatıldı. Detaylara birlikte bakalım…

Oğuzhan Uğur, 29 Ocak 1984’te Ankara’da doğdu

Oğuzhan Uğur

Abdullah Öcalan’ın ilk sorgusunu icra eden albay Hasan Atilla Uğur’un ilk oğludur. Lise öğrenimine Ankara Atatürk Anadolu Lisesinde başlayan Uğur, daha sonra Ankara Bahçelievler Deneme Lisesinde eğitimine devam etti ve buradan mezun oldu. Üniversiteyi Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümünde tamamlamış oldu.

2011 yılında gösterime giren Ağır Abi isminde filmin hem yönetmenliğini aynı zamanda senaryosunu üstlendi

Oğuzhan Uğur

İlk albümü “Çok Şükür” ise 2012 yılında piyasaya çıktı. Murat Dalkılıç’ın “Leyla” adlı şarkısının video klibinin yönetmenliğini üstlenen Oğuzhan Uğur, geniş bir fanatik kitlesi edindi. Daha sonrasında meşhur şarkıcı Dalkılıç’la “Mağlubiyet” adlı bir düet şarkıda yeniden buluştu.

1 Nisan 2017 ve 23 Temmuz 2017 tarihleri içinde Budabi TV’de Budabi Haber, Korkoloji, RÖNT ve Budabi Olaylar programlarını yaptı

Oğuzhan Uğur

12 Ağustos 2017’de Youtube’da BaBaLa TV kanalını açmış ve içerik üretmeye başlamıştır. Babala TV’de RÖNT, Mevzular, Mevzular: Erken Seçim Özel, Taş Aşk, Mevzular: Açık Mikrofon şeklinde programlar çıkarmış ve bunların sunuculuğunu yapmıştır. Siyasetçileri seçmenlerle buluşturan Mevzular: Açık Mikrofon 4 Ağustos 2022 tarihinden itibaren BaBaLa TV’de yayınlanmaya başlamış ve izleyicilerinden büyük ilgi toplamıştır. Programa konuk olarak Ümit Özdağ, Ömer Faruk Gergerlioğlu, Muharrem İnce, Metin Külünk, Cem Uzan, Barış Atay, Abdülatif Şener ve Ahmet Davutoğlu gibi önemli adlar iştirak etmiştir.

Kahramanmaraş depremleri sırasında Babala TV kadrosu ve Oğuzhan Uğur’un yardım kampanyaları için ne kadar fazla çalıştıklarına herkes tanık olduk. Ancak Uğur ile alakalı ‘yanıltıcı bilgiyi alenen yayma’ suçundan soruşturma başlatıldı

Oğuzhan Uğur

Oğuzhan Uğur, Kahramanmaraş’ta yaşanmış olan depremin arkasından BaBaLa TV’nin toplumsal medya hesabından paylaşım yapmıştı. Bu gönderide:

“Hatay Antakya Yarseli Barajı duvarı çatlamış. Allah aşkına buraya ekip yollansın. Çok yağmur yağıyor.” yazan Uğur’a, ‘halkı yanıltıcı bilgiyi açıkca yayma’ gerekçesiyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Bu paylaşımın zelzele bölgesinde paniğe niçin olduğu ve arama kurtarma çalışmalarını yavaşlattığı söylendi.

“Haberi bir bakanlık yetkilisi teyit ettiği için ekiptekiler paylaşmışlar!”

Soruşturmanın peşinden kendi sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşımda daha bulunan Oğuzhan Uğur, haberin bir bakanlık yetkilisi tarafınca teyit edildiğini ve BaBaLa TV ekibindekilerin paylaşımı zira yaptığını açıkladı.

Binlerce İnsanımızın Hayatını Kaybetmesine Neden Olan Müteahhitlerden Kaçı Tutuklandı?

Hijyen En Büyük Sorunlardan Biri: Afet Bölgesindeki Kadınlar Ne Durumda?

Kaynak: 1

kaynak – sozcu, listelist

Similar Posts

Bir cevap yazın