Bakan Kurum merak edilenleri cevapladı

Bakan Kurum merak edilenleri cevapladıSosyal medya hesabından İlk Evim Arsa Projesi’ne ilişik paylaşımda bulunan Bakan Kurum, 1 milyon mesken arsası ile alakalı merak edilenler hakkında bilgi verdi.

350 ila 500 metrekarelik arsalardaki konutların en fazlaca brüt 150 metrekare olacağını belirten Kurum, zeminin artı 4 ve artı 5 katı geçmeyeceğini not düştü. Hak sahiplerinin oy çokluğu sağlaması halinde ve inşa mevzusunda yardım istek ettiği durumda TOKİ Başkanlığının yardımcı olacağını hatırlatan Kurum, planları onaylanan, hak sahibi belli olan arsaların tapularının aralık ayı itibarıyla verilmeye başlanacağını anlatım etti.

Arsaların altyapı çalışmalarının TOKİ Başkanlığınca yapılacağını aktaran Bakan Kurum, elektrik, su, kanalizasyon ve stabilize yol altyapılarının 2 yılda etaplar halinde tamamlanacağını belirtti. Konut için 2 yıl şartı olacağını hatırlatan Bakan Kurum, iki yılda konutu bitiremeyen hak sahiplerinden arsasının ödemiş olduğu paranın yüzde 10’u kesilerek geri alınacağını bildirdi.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın