AWS, G/Ç maliyetlerini ortadan kaldıran Aurora veritabanının yeni sürümünü duyurdu

AWS, bu hafta Aurora veritabanının Amazon Aurora I/O-Optimized adlı yeni sürümünün genel kullanıma sunulduğunu duyurdu. Bu sürümün büyük haberi, veritabanı kullanımı için tüm G/Ç ücretlerinden kurtulması, büyük iş yükleri olan müşteriler için genel veritabanı maliyetlerini düşürmesi ve bulut veritabanı faturalarına daha fazla öngörülebilirlik getirmesi gereken bir hareket.

“Yeni Aurora yapılandırmasıyla müşteriler, G/Ç işlemleri için hiçbir ücret ödemeden yalnızca veritabanı eşgörünümleri ve depolama tüketimi için ödeme yapıyor. Müşteriler artık G/Ç değişkenliği ne olursa olsun G/Ç açısından en yoğun iş yükleri için maliyetleri güvenle tahmin edebiliyor ve veritabanı iş yüklerinin çoğunu AWS’ye taşıma kararlarını hızlandırmaya yardımcı oluyor” dedi.

Ve müşterilerin daha fazla iş yükünü taşımasını sağlamak elbette amaçtır. Ancak bulutta daha verimli çalışmak isteyen daha fazla şirketle birlikte, bunun gibi bir ürün, giderek daha fazla maliyet bilincine sahip CIO’lara hitap edebilir.

Ancak, müşterilerin AWS faturalarını düşürmelerine yardımcı olan bir danışmanlık şirketi olan The Duckbill Group’un baş bulut ekonomisti Corey Quinn’e göre, standart Aurora veritabanından daha yüksek fiyatlı bir ürün olduğunu belirtmek önemlidir. “Alternatif bir fiyatlandırma modeli. Quinn, TechCrunch’a verdiği demeçte, bu model için temel ücret olarak daha fazla ücret alıyorlar, bu nedenle belirli bir iş yükünün özelliklerine bağlı olarak onu kullanmanın iyi bir fikir olup olmadığına karar verilecek.

İçinde bir blog yazısı Yeni sürümü açıklayan AWS’den Channy Yun, bunun iş yükünün türüne bağlı olduğunu kabul etti. “Artık, G/Ç harcamanız mevcut Aurora veritabanı harcamanızın yüzde 25’ini geçtiğinde yüzde 40’a varan maliyet tasarrufuyla, G/Ç açısından en yoğun iş yüklerinizin maliyetlerini güvenle tahmin edebilirsiniz. Rezerve Edilmiş Bulut Sunucuları kullanıyorsanız, daha da fazla maliyet tasarrufu göreceksiniz” diye yazdı. Sizin de anlayabileceğiniz ve Quinn’in işaret ettiği gibi, şeytan kesinlikle sizin özel iş yükü gereksinimlerinizin ayrıntılarında olacaktır.

Constellation Research’ün kurucusu ve baş analisti Ray Wang, bunun büyük iş yükleri olan müşteriler için bir kazanç olduğunu söyledi. “Normalde, önbelleğe alınmamış verileri okuduğunuz ve ardından mySQL veya Postgres verilerinize geri yazdığınız her seferde, bir G/Ç ücreti ödersiniz” dedi. “Bu, fiyatlandırmanızı düşürmek için tasarlandı çünkü şirket içinde bununla başa çıkmak için daha verimli bir yol buldular ve biz yapay zeka çağına girerken maliyet tasarruflarını müşterilere aktardılar.”

Bu, yapay zeka veya sezonluk e-Ticaret kullanım senaryoları gibi veri yoğun iş yükleri olan müşteriler için özellikle yararlı olacaktır. Müşteriler, maliyetleri yönetmeye yardımcı olmak için beklenen iş yüklerine göre yeni iş yükleri getirebilir veya standart Aurora veritabanı ile yönetim konsolundaki I/O optimize edilmiş sürüm arasında geçiş yapabilir.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın