Arc tarayıcı artık herkes tarafından indirilebilir

rent a car 34

Yalnızca davetli modunda bir yıldan fazla kaldıktan sonra, Tarayıcı Şirketinin Arc tarayıcı artık herkes tarafından kullanılabilir. Şirket ayrıca bu duyuru ile tarayıcı sürüm numarasını 1.0’a çıkarıyor. Startup da açıkladı yenilenen web sitesi bu lansmanla.

Arc şu anda yalnızca Mac kullanıcıları için kullanılabilir, ancak şirket bu yıl içinde bir Windows sürümünü piyasaya sürmeyi planlıyor.

2021’de The Browser Company, yeni bir web tarama deneyimi oluşturmak amacıyla LinkedIn’den Jeff Weiner, Medium’dan Ev Williams ve Figma’dan Dylan Field gibi yüksek profilli yatırımcılardan 5 milyon dolar topladı. Şirket, 2019 yılında Joshua Miller ve Hrush Agrawal tarafından kuruldu.

Arc tarayıcısı da ne?

Tarayıcı Şirketi, Arc tarayıcısının temel mimarisi olarak Chromium’u kullanır. Bu, kaydedilmiş yer işaretlerinizi, oturum açma bilgilerinizi ve uzantılarınızı kolayca taşıyabileceğiniz anlamına gelir.

Ancak yeni kullanıcılar, sekmeleri farklı bir şekilde ele aldığı göz önüne alındığında potansiyel olarak dik bir öğrenme eğrisi ile karşılaşabilir – daha çok uygulamalara benziyorlar. Klavye kısayollarını kullanarak tarayıcıda gezinmeye alışırsanız, Arc ile yaşam daha kolay olacaktır. Bu inek bir ürün, yani farklı eylemler için tonlarca özelleştirilebilir kısayol var.

Görsel Kaynakları: Arc Tarayıcı

“İş”, “Eğlence”, “Tatil” ve “Not Alma” gibi farklı “Alanlar” oluşturarak bunlarla ilgili farklı sekmeleri depolayabilir ve bunlara hızlı bir şekilde erişebilirsiniz. Boşluklarda ortak olan altı sekmeyi/siteyi iğneleyebilirsiniz ve ayrıca sekmeleri boşlukların içine iğneleyebilirsiniz. Ayrıca, bu yeni tarayıcıda yerleşik not alma ve beyaz tahta araçları da bulunur. Biliyorum, bu karmaşık.

Sekmeleri kenar çubuğuna koyma ve bunları tamamen kapatmak yerine arşivleme yaklaşımı, insanları onu kullandıktan birkaç saat sonra vazgeçmeye itebilir. Şirket, yenilenen web sitesinin, insanlar daha denemeden önce tarayıcı hakkında daha fazla bilgi vermesini ve öğrenme eğrisini kolaylaştırmasını umuyor.

Son birkaç ayda neler çıkardılar?

Arc, hemen hemen bir masaüstü tarayıcıdır, ancak yakın zamanda, mobil cihazlarda gezinirken boşluklara sekmeler koymanıza yardımcı olan bir iPhone uygulamasını piyasaya sürdüler, böylece bunlara daha sonra erişebilirsiniz.

Şirket ayrıca, Boosts adlı eğlenceli bir özelliği de kullanıma sundu. bir web sitesinin temasını ve düzenini değiştirirsiniz — herhangi bir kodlama becerisi olmadan — bazı bölümlerin ve düğmelerin kaldırılması dahil.

Solda Chrome ve sağda Arc Görsel Kaynakları: TechCrunch tarafından ekran görüntüsü

Geçtiğimiz haftalarda Arc, tarayıcı penceresinin üzerinde yer alan ve URL çubuğuna ve site ayarlarına erişimi kolaylaştıran bir araç çubuğu tanıttı. Bu sunumdan önce, kullanıcıların bu özelliklere erişmek için kenar çubuğuna gitmesi gerekiyordu.

Görsel Kaynakları: Arc Tarayıcı

Şirket ayrıca, güçlendirmeleri, geliştirici modunu ve resim içinde resim ayarlarını etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için site başına bir kontrol merkezi olan Google Meet için resim içinde resim desteğini tanıttı. Ek olarak, başlangıç, hız iyileştirmelerinin yanı sıra çoklu pencere desteğini iyileştirmek için ince ayarlar yaptı.

Dahil olmak üzere piyasadaki birçok tarayıcı Microsoft Kenarı, OperaVe Sigma işletim sistemi bir AI asistanı entegre etti. Arc ayrıca yapay zekayı tarayıcısına entegre etmeyi düşünüyor. Şirket kısa süre önce AI’nın Arc kullanıcılarının bazılarını değiştirmesine nasıl yardımcı olabileceğine dair bir demo gösterdi. web sitesinin unsurları. Başka bir deyişle, The Browser Company, bu v1 sürümünden sonra yeni özellikler içeren güncellemeler göndermeyi planlıyor.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın