Fon fonu, çeşitli, gelişmekte olan fon yöneticilerini desteklemek için mükemmel bir araç olabilir.

rent a car 34

fonların fonu modeli bu tür fonlara ayrılan sermaye miktarı yıllar içinde azaldığı için girişim ekosisteminde oynayacak yeni bir role sahiptir. Ve rolü değiştikçe, bu yeni versiyonun çeşitli ve gelişmekte olan fon yöneticilerine yardımcı olup olmadığını merak etmeden duramadım.

Bir an için modelin artılarını ve eksilerini unutun – meslektaşım Rebecca zaten kaplı. Bir fon fonunun (FoF) gerçek öncülü yerine düşünün: Yatırımcılar ve LP’ler, bu tür fonları bir pazara girmenin bir yolu olarak, bazen de erken aşamadaki anlaşmalara girmek, riski dağıtmak için fonların geniş tabanını kullanabildikleri için. Öyleyse, bir yatırımcı zaten riske uyum sağlıyorsa, neden diğer herhangi bir yönetici ile aynı şeyi yapan, bahis oynayıp yüksek getiri uman çeşitli ve gelişmekte olan fon yöneticilerini desteklemesin?

Sorun, çeşitli fon yöneticilerinin herhangi bir nedenle daha riskli olmasıysa, FoF modeli her şeyin ters gitmesi durumunda ek bir koruma katmanı sağlamalıdır. Tipik olarak, FOF’lar iyi bir özen gösterir, yani FoF’ler tarafından desteklenen fonlara yatırım yapmak isteyen LP’ler için özen düzeyi daha düşük olacaktır. Bu, bazı yatırımcılar için bir artı olabilir.

Muhtemel bir fonun ne durumda olduğunu görmenin kolay bir yolu, onlara basitçe sormaktır: bağlanmak için bir arama planlayın. Veya bir arkadaşınıza falanca hakkında ne duyduklarını sorun. Kelimenin tam anlamıyla, sadece oraya git ve onları al. Pek çok farklı fon yöneticisi, gelişmekte olan fon yöneticisi grubuna uyuyor ve yerleşik bir yatırımcıyı geri çevirmeyecekler.

Ne de olsa, ABD merkezli bir fon fonu olan Recast Capital’in yönetici ortağı Sara Zulkosky’nin işaret ettiği gibi, dışarısı zorlu bir pazar.

“Çeşitlilik liderliğindeki girişim şirketlerinin fonlarını artırmasının iki kattan fazla sürebileceğini ilk elden gördük. Daha mütevazı fon büyüklükleri toplayan pek çok gelişmekte olan yönetici, yüksek net değerli bireylerden, aile ofislerinden ve diğer kurumlardan mütevazı çek boyutlarıyla para topluyor,” dedi TechCrunch+’a. “FoF’ler, özellikle gelişmekte olan yöneticilere odaklananlar, çoğu zaman daha önemli çekler yazabilir ve bir fonu hızlandırmaya yardımcı olabilir.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın