Apple’ı geride bırakın, Step %5 tasarruf hesabı açtı

AdımGençlere ve genç yetişkinlere yönelik dijital bankacılık hizmeti , şimdi tasarruf hesaplarında %5 oran sunuyor.

Sadece 3 Amerikalıdan 1’i acil durumlar için yeterli birikime sahipStep gibi onlarca girişim arasında yer alıyor Akım, Yeşil ışık, süper.com Ve Hyveinsanların tasarruf etmesine yardımcı olmaya odaklandı.

Step hesaplarında ve 250.000$’a kadar FDIC sigortalı tasarruf hesabı açan müşterilerde aylık ücret ve minimum bakiye gereksinimi yoktur. Bununla birlikte, bu %5’i güvence altına almak için, kullanıcıların bir maaş bordrosu sağlayıcısından veya işverenden aylık 500 ABD doları veya daha fazla doğrudan para yatırması gerekir.

Step’in kurucu ortağı ve CEO’su CJ MacDonald, TechCrunch’a “Doğrudan para yatırma, insanları tüm Step ürünleri paketini kullanmaya teşvik etmektir” dedi.

Ve açık olmak gerekirse, şirkete göre “tasarruf yüzdesi faiz değil, bunun yerine doğrudan Step tarafından finanse edilen ve yönetilen nakit ödüller olarak kazanılır”.

Ödüllerden bahsetmişken, Step’in yükseltilmiş ödül programı da yeni. Tasarruflarında %5’e hak kazanan müşteriler ayrıca belirli satıcılardan yaptıkları alışverişlerde 3 kat puan kazanacak; Restoranda yemek yeme, yemek teslimatı ve hayır amaçlı bağışlarda 2 kat puan; ve eğlence, akış ve oyunlarda 1 kat puan.

Haber yaklaşık bir ay sonra geliyor. Apple, tasarruf hesabı bakiyesini %4,15 olarak başlattı. Bu duyuru yapıldığında, güncel veriler Banka faiz oranı tasarruf hesapları APY oranını %3,5 ila %4,75 olarak gösterdi. 17 Mayıs itibariyle, APY aralığı %4 ila %4,85, dolayısıyla Apple’ın pazara girişinin belki de neobanklara ve diğer finansal kuruluşlara açığı kapatmaları için ilham verdiğini varsaymak güvenlidir.

MacDonald, Step’in her zaman müşterileri çekmek ve müşterilerle birlikte büyümek için rakipler arasında en yüksek yüzdeyi sunma hedefi olduğunu, bu nedenle Apple’ın hamlesinin ona yüksek tasarruf oranını başlatmak için ilham vermediğini söyledi.

MacDonald, “Faiz oranlarıyla ilgili zor olan şey, değişmeye devam etmeleridir” dedi. “Son bir buçuk yılda faizler arttı. Her yukarı çıktıklarında, [Federal Reserve] Fed Fon Oranları yükselir ve ödeme alan herhangi bir kurum için faiz de artar. Yükselmeye devam ederse, %5 daha da yükselebilir. Bugünün oranlarına bağlı olarak, müşterilere esas olarak Fed Fon Oranlarının ne olduğunu geri vermek önemlidir.

Step, uzun süredir banka ortağı olan Evolve Bank & Trust ile tasarruf hesapları üzerinde çalışıyor. Bu arada, girişim destekli fonlamada 500 milyon doları aşan şirket – en son geçen Ekim — 4 milyondan fazla hesap sahibine sahiptir.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın