Twitter artık ücretli kullanıcıların iki saatlik uzun videolar yüklemesine izin veriyor

Twitter, ücretli planında, abonelerin iki saatlik videolar yüklemesine izin veren değişiklikler yaptı — genişletiyor önceki 60 dakika sınırı.

şirket ayrıca Twitter Mavi sayfasını değiştirdi ve ücretli kullanıcılar için video dosya boyutu sınırının artık 2 GB’tan 8 GB’a çıkarıldığını söyledi. Önceden daha uzun video yüklemek yalnızca web’den mümkünken, şimdi iOS uygulaması aracılığıyla da mümkün. Bu değişikliklere rağmen, yükleme için maksimum kalite hala 1080p’dir.

Elon Musk yönetiminde sosyal ağ, uzun video yüklemelerini ve tüketimini kolaylaştırmak için hamleler yapmaya başladı. Şirket, uzun video yüklemeyi başlattı özellik geçen Aralık ve yakın zamanda eklendi yeni oynatma hızı kontrolleri web üzerinde de.

Uzun video yükleme özelliğinden yararlanmak, aşağıdakileri gösterir: Hepsi Bir Arada Podcast Bölümlerini Twitter’a yüklemeye başladılar. Ek olarak, Fox News’ten kovulduktan sonra, Tucker Carlson sosyal medya platformunda yeni bir şov başlatacağını söyledi.

Musk, Twitter’dan bir “her şey uygulaması” oluşturma arzusunu birçok kez dile getirdi ve YouTube gibi platformlarla rekabet edin. Bunun için, aşağıdakiler de dahil olmak üzere içerik oluşturucu odaklı birçok araç kullanıma sundu: ücretli kullanıcılar için karakter sınırını 10.000’e çıkarmakmetin biçimlendirme desteği sunarak ve Süper Takipleri Abonelik olarak yeniden başlatma.

Geçen hafta, şirket büyük bir yönetim değişikliği geçirdi. NBCU’dan Linda Yaccarino’yu CEO olarak atamak. Duyuru sırasında Musk, başkan olarak kalacağını ve “CTO, ürün, yazılım ve hizmetlileri denetleme” gibi sorumluluklar üstleneceğini söyledi.

Twitter ayrıca çeşitli alternatif sosyal ağlardan gelen rakiplerle de karşı karşıyadır. Mastodon, Mavi gökyüzüVe Post.Haberler. Pew’den yakın zamanda yapılan bir araştırma, ABD Twitter kullanıcılarının %60’ı geçen yıl platforma birkaç hafta ara verdi.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın