Apple’dan ancak yeni iPhone 14 ve 14 Pro’ya hususi iOS 16.0.1 güncellemesi

Apple’dan ancak yeni iPhone 14 ve 14 Pro’ya hususi iOS 16.0.1 güncellemesiiPhone 14 ve 14 Pro için Türkiye’de ön sipariş periyodu dün itibarıyla başladı. Öte yandan başta Amerika olmak suretiyle yurt haricinde birçok ülkede bu yeni Apple akıllı telefonları piyasaya çıktı. IPhone 14 yada iPhone 14 Pro satın alıp kurulum mevzusunda sorun yaşayanlar için Apple iOS 16.0.1 güncellemesini yayınladı.

MacRumors‘a bakılırsa Apple, herkese aleni Wi-Fi ağlarında cihazları etkinleştirmeye çalışırken iOS 16’da malum bir sıkıntı bulunduğunu belirten bir not yayımladı. Bununla birlikte, iOS 16.0.1 güncellemesi şeklinde bir çözüm sağlamış oldu. Yalnızca iPhone 14 serisi için mevcut olan son olarak güncelleme, yeni iPhone sahiplerinin karşılaştığı bütün etkinleştirme yada taşıma sorunlarını çözmelidir, ancak kullananların problemi tam olarak halletmek için bir Mac veya PC kullanarak telefonlarını güncellemeleri ve tekrar kurmaları gerekebilir.

Mobil işletim sisteminin derhal derhal her uygulamasını yada ekranını değiştiren iOS 16 güncellemesi, iPhone 8 ve daha yeni telefonlar için 12 Eylül’de kullanıma sunulmuştu. Kapsamlı iOS 16 incelememizde bahsedilen daha dikkate değer yenilikler arasında; kilit ekranının kapsamlı bir biçimde yenilenmesi ve kilitli monitörü geçmeden mühim bilgilere erişmeyi sağlayan araç takımları bulunuyor. Araç takımları içinde atılan adım sayısı, ne kadar su içtiğiniz gibi fitness alışkanlıklarının kaydını süratle gösterenler de bulunuyor.

Genel olarak, son olarak iOS güncellemesi doğru yönde bazı mühim adımlar attı, ancak hâlâ çözüme ulaşması ihtiyaç duyulan bazı hususlar bulunuyor. IOS 16.1 için ilk beta sürümü bu haftanın başlarında kullanıma sunuldu ve daha ilkin birtakım iPhone’lara gelmiş olan pil yüzdesi göstergesini “mini” iPhone’lar gibi daha fazla modele ekledi. Apple’ın iPhone 14 Pro’larla birlikte gelen yeni Dynamic Island’ına da güncellemeler gelecek. Ayrıca Erişilebilirlik araçlarına erişim de kolaylaşıyor.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın