Apple, Vision Pro için geliştirme kiti programını başlattı

rent a car 34

2024’ün başlarında Vision Pro AR kulaklığının piyasaya sürülmesinden önce, Apple, uygun başvuru sahiplerini seçmek için geliştirici kitlerinin tohumlarını atmaya başlıyor.

Şirket ilan edildi bu hafta ödünç verecek Vizyon Profesyoneli Apple Developer Program’daki onaylı hesap sahiplerine geliştirici kitleri. Geliştiriciler, değerlendirmeye alınmadan önce bir kit için başvuruda bulunmalı, ekiplerinin geliştirme becerileri ve mevcut uygulamalar hakkında ayrıntılar sağlamalı ve hüküm ve koşulları kabul etmelidir.

Koşullarda, geliştirme kiti üzerinde çalışmaya yetkili personelin bir listesini görme hakkını saklı tutan Apple, ailenin, arkadaşların, oda arkadaşlarının ve ev çalışanlarının Vision Pro’ya erişmesini, onu görüntülemesini veya kullanmasını yasaklar. Ek olarak, terimler, geliştiricilerin Vision Pro’nun kişisel olarak veya sosyal medyada halka açık şekilde tartışılmasını engeller.

Onaylı geliştiriciler, kulaklık donanımına ek olarak Vision Pro’yu kurma ve işe alma konusunda yardım alacak, kullanıcı arabirimi tasarımı ve geliştirme rehberliği için Apple uzmanlarına danışacak ve kodlarıyla ilgili sorunları gidermeye yardımcı olacak.

Apple, önceliğin “visionOS özelliklerinden ve yeteneklerinden yararlanan bir uygulama oluşturan başvuru sahiplerine” verileceğini söylüyor – “vizyonOSTabii ki, Vision Pro’ya güç veren işletim sistemine atıfta bulunarak. Ve tüm geliştiriciler, ne zaman onaylandıklarına bakılmaksızın, talep üzerine geliştirme kitlerini iade etmek zorunda kalacaklar.

Geliştirme kiti sunumunun yanı sıra, Apple bu hafta Vision Pro’yu tutacağını söyledi geliştirici laboratuvarları İnsanların şirketin web sitesinde başvurabilecekleri Cupertino, Londra, Münih, Şangay, Singapur ve Tokyo’da. Apple ayrıca bir uyumluluk kontrol listesi uygulamaların visionOS için hazır olduğundan emin olmak için.

Apple’ın Haziran ayındaki yıllık WWDC konferansında tanıtılan Vision Pro’nun önümüzdeki birkaç ay içinde 3.499$ fiyatla perakende satışa çıkması bekleniyor. Şirketin 2014’teki Apple Watch’tan bu yana ilk büyük ürün lansmanı olan Vision Pro, Apple’ın “uzaysal bilgi işlem” dediği deneyimi sağlayan bir dizi sensör ve kamerayı bir araya getirerek iddialı değilse de hiçbir şey değil.

VisionOS piyasaya sürüldüğünde, Adobe (özellikle Lightroom), Microsoft (Teams ve Office), Netflix, Cisco (WebEx) Zoom ve diğer büyük geliştiricilerden Vision Pro’da yerel olarak çalışan Unity uygulamaları dahil olmak üzere uygulamalar sunacak. Anatomi görüntülerine bakmak için tıbbi bir yazılım ve gerçek dünyadaki nesnelerin üzerinde hava akışı gibi fizik olayları gibi şeyleri görselleştirmek için bir mühendislik uygulaması var.

Bu uygulamalar ve daha fazlası, Vision Pro ile eş zamanlı olarak kullanıma sunulan yepyeni bir uygulama mağazasında barındırılacak. Apple, uygulamaların ötesinde, 100’den fazla Apple Arcade oyununun VisionOS’ta “ilk gün” oynanabileceğini söylüyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın