Apple, Vietnam’da çevrimiçi mağazasını açtı

3d duvar kağıdı

Apple çevrimiçi lansmanını yaptı elma deposu Perşembe günü Vietnam’da, iPhone üreticisi için hızla önemli bir denizaşırı pazar haline gelen işini genişletiyor.

Ülkedeki insanlar artık Apple ürünlerini doğrudan siteden satın alabilir ve Güney Asya ülkesi genelinde kendilerine teslim edilmesini sağlayabilir. Çevrimiçi bir mağaza, tüketicilerin satın alma kararlarını bildirmek için uzmanlara danışmasına ve belirli siparişleri Apple Watch Studio gibi araçlarla özelleştirmesine de olanak tanır.

Müşteriler ayrıca iPad, AirTag, AirPods ve Apple Pencil’larını metin, sayı ve emojilerle kişiselleştirebilecekler. Bu lansman aynı zamanda Apple’ın ülkeye takas programını ve MoMo adlı Vietnam merkezli bir dijital cüzdan ile çeşitli ürünler için 24 aya kadar finansman seçeneğini getiriyor.

Apple’ın Perakendeden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Deirdre O’Brien yaptığı açıklamada, “Müşteriler her zaman yaptığımız her şeyin merkezinde yer alıyor ve Apple Store’u çevrimiçi olarak Vietnam’a getirmekten heyecan duyuyoruz” dedi.

“Bugünkü genişlemeyle birlikte, müşterilerimize harika ürün ve hizmetlerimizi keşfedip satın almaları, bilgili ekip üyelerimizle bağlantı kurmaları ve Apple’ın en iyilerini deneyimlemeleri için inanılmaz yeni bir yol sunmaktan gurur duyuyoruz.”

Araştırma firmasına göre IDC, Apple geçen yıl 1,75 milyon adet sevk etti ve %13,1 pazar payıyla pazarda dördüncü sırada yer aldı. Ancak ülke, Apple’ın sürekli büyüyen China+1 üretim genişletme stratejisinde daha büyük bir rol oynuyor.

Apple, birçok ülkede perakende varlığını büyük ölçüde genişletiyor. Geçen ay şirket açılışını yaptı. ilk perakende mağazaları Hindistan’da Mumbai ve Yeni Delhi’de.

Üretimi Çin dışına kaydırmayı planlayan Apple için Vietnam da önemli bir üretim merkezi. Şubatta, Güney Çin Sabah Postası uzun süredir Apple cihaz üreticisi olan Foxconn’un, üretimi hızlandırmak için Vietnam’da bir arsa için on yıldan uzun bir süre için kira sözleşmesi imzaladığını bildirdi.

Cupertino merkezli şirket, ülkede zaten Airpods ve Apple Watch gibi cihazlar üretiyor, ancak bildirildiğine göre MacBook üretmeye başlayın bu yıl Vietnam’da Birçok diğer üreticiler ayrıca yeni tesislerle üretim kapasitesini artırmak için milyonlarca dolarlık yatırım yapıyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın