Apple önümüzdeki hafta Hindistan’da ilk iki perakende mağazasını açacak

Apple’ın Hindistan’a girmesinden yaklaşık yirmi yıl sonra, iPhone üreticisi Güney Asya pazarında ilk perakende mağazalarını açmaya hazır.

elma açılacak elma BKCŞirketin Salı günü yaptığı açıklamada, 18 Nisan’da Mumbai mağazası ve 20 Nisan’da Delhi mağazası Apple Saket.

Apple uzun süredir Hindistan’a genişlemeyi araştırıyor, ancak ülkede birinci sınıf akıllı telefon ve dizüstü bilgisayar pazarı küçük kaldığı için hevesini dizginledi. Hindistan üzerinden ikinci en büyük internet pazarı olmasına rağmen, ülkede satılan çoğu akıllı telefonun fiyatı 200 doların altında.

Hindistan şu anda Apple’ın kazancına çok az katkıda bulunuyor, ancak iPhone üreticisi geçmişte ülkedeki beklentileri hakkında olumlu olduğunu söyledi.

Apple yaptığı açıklamada, “Bu yeni perakende satış yerleri, müşteriler için olağanüstü hizmet ve deneyimlerle Apple ürünlerine göz atmak, keşfetmek ve satın almak için harika yeni yollar sunacak olan Hindistan’da önemli bir genişlemeye işaret ediyor” dedi.

İşe alım gönderilerine göre Apple, son aylarda Hindistan’daki mağazaları için agresif bir şekilde eleman işe alıyor. şirket hangi 2020’de Hindistan’da çevrimiçi mağazasını açtıbaşlangıçta planlamıştı 2021’de ilk perakende satış noktasını piyasaya sürecek ancak COVID vurduktan sonra bu planları erteledi.

iPhone üreticisi ayrıca Hindistan’ı şirket için önemli bir donanım üretim merkezi haline getirmeye çalışıyor.

Apple’ın sözleşmeli üretim ortakları Foxconn ve Wistron, son çeyreklerde Hindistan’da iPhone ve diğer Apple cihazları için yerel montajı hızlandırdı. Geçen yılki bir raporda, JP Morgan analistleri Apple’ın Hindistan’daki üretim kapasitesini genişletmek 2025 yılına kadar tüm iPhone’ların %25’ini üretmek.

Takip etmek için daha fazlası.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın