Graneet, inşaat şirketlerine yönelik dikey Hizmet Olarak Sunulan Yazılımları için 8,7 milyon dolar topladı

Fransız başlangıç Graneet küçük inşaat şirketlerine odaklanan hepsi bir arada bir hizmet olarak yazılım ürünü geliştiriyor. Ve ilk yaptığımdan beri oldukça büyüdü. kapalı şirket olarak şirket, son altı ayda gelirini üçe katladı.

Bu nedenle girişim, iki ana yatırımcısının bir kez daha lider olmasıyla 8 milyon Euro’luk A Serisi tur (bugünün döviz kuruyla 8,7 milyon $) topladı. Dokuzuncu Nokta Ve temel. Aslında Graneet bana bunun Point Nine’ın Seri A raundundaki ilk lider yatırımı olduğunu söyledi. Point Nine’ın iyi bir özelliği olduğu için bu ilginç bir veri noktasıdır. sicil kaydı B2B SaaS yatırımları söz konusu olduğunda.

Axeleo Capital, RAISE Sherpas’ın hayırsever aracı Phiture ve aralarında Spendesk’ten Rodolphe Ardant, Algolia’nın kurucu ortaklarından Nicolas Dessaigne ve TravelPerk’te JC Taunay-Bucalo’nun da bulunduğu birkaç iş meleği de Graneet’e yatırım yapıyor.

Graneet dikey bir SaaS’dir, yani startup, özellikle bir endüstrinin ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak tasarlanmış bir ürün geliştirmektedir. Kurucunun geçmişi nedeniyle, Graneet inşaat şirketlerine odaklanıyor.

Projelerini takip etmek, teklif oluşturmak, ekip üyelerini yönetmek ve taşeronlarla ilişkileri yürütmek için doğru araçlara sahip olmayan uzun bir küçük inşaat şirketi kuyruğu olduğu için bu ilginç bir seçim. Yani Graneet, inşaat KOBİ’leri için bir tür mini ERP inşa ediyor. Büyük inşaat şirketleri Graneet’e geçmeyecek, ancak yalnızca küçük bir şirket yönetiyorsanız tam teşekküllü bir ERP kullanmak mantıklı değil.

İnşaat işi genellikle birkaç ay sürdüğü için, herhangi bir zamanda marjları takip etmek zor olabilir. Müşteriler birden fazla dilimde ödeme yapıyor ve inşaat şirketleri kademeli olarak para harcıyor. Graneet gibi bir yardımcı pilota sahip olmak, inşaat şirketlerinin planlama stratejisini iyileştirebilir.

“Güçlü, ancak kullanımı çok basit bir çözüm oluşturmak için müşterilerimiz ve potansiyel müşterilerimizle son 2 yıldır yineliyoruz. Kurucu ortak ve CEO Jean-Gabriel Niel yaptığı açıklamada, Graneet’in artık bir ürün olarak müşteri edinimini hızlandırabilecek kadar olgun olduğunu kanıtladı ve bu arada müşterilerimize daha iyi olanaklarla daha iyi hizmet vermeye devam ediyoruz.

Daha fazla müşteri edinmenin yanı sıra, Graneet’in önünde uzun bir yol haritası var. Platform bir grup inşaat şirketi tarafından aktif olarak kullanıldığında, Graneet finansal ürünler veya üçüncü taraf hizmetlerle derin entegrasyonlar gibi ek hizmetler sunabilir. Başka bir deyişle, girişimin modern yazılım araçlarından yararlanabilecek bir dijitalleşme ve endüstri şansı var.

Graneet ekibi

Görsel Kaynakları: Graneet

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın