RevOps serbest bırakıldı: Ekiplerin gürültüyü filtrelemesine ve büyük resme odaklanmasına yardımcı olan 4 ipucu

3d duvar kağıdı

bu yeni keşfedilen popülerlik Bir Gelir İşlemleri işlevinin işlevi, göründüğü kadarıyla oldukça açık görünüyor. Ekonomi son derece zorlu, bu da şirketleri operasyonel verimlilik konusunda uzmanlar işe almaya sevk etti. Fikir, söylendiği gibi, “Daha azla daha fazlasını yapmaktır.”

Ne yazık ki, RevOps büyük ölçüde kendilerini umduklarından daha azını yaparken buluyor.

Kısa bir süre önce 100 RevOps uzmanıyla anket yaptık ve ezici bir çoğunlukla, stratejik işlerle uğraşmak yerine günlük görevlerin çamuruna saplanıp kaldıklarını söylediler. Takımlarının verimsizliklerinin kaynağını çözemeyen, tik tak gibi zaman tuzaklarına düşüyorlar. Anketi yanıtlayan bu 100 kişinin %66’sı veri hijyeni için çok fazla zaman harcadıklarını ve %73’ü sürece bağlılık için çok fazla zaman harcadıklarını söyledi.

Şirketlerin, yeni işe alınanların neyi başarmasını istedikleri konusunda aşırı pembe bir bakış açısıyla işe alım yaptıkları – ve hala – oldukça açıktı. Ama neyse ki, RevOps’un bu çukurdan çıkmaya başlaması için yollar var.

Programınızı nasıl açacağınıza ve ihtiyacınız olan zamanı nasıl alacağınıza bir göz atalım. RevOps liderleri, daha büyük, daha etli projelere yaklaşmayı düşünebilmeleri için önce günlük işlerine yeterince zaman ayırmalıdır.

Bunu yapmak için şunları öneririz:

RevOps liderleri, daha büyük, daha etli projelere yaklaşmayı düşünebilmeleri için önce günlük işlerine yeterince zaman ayırmalıdır.

1. Biletleme sistemiyle ad hoc taleplerle mücadele edin

E-posta, Slack, kağıt uçaklar, ofisin dört bir yanından gelen haykırışlar: Birçok RevOps için bu girdiler ezici, çok kanallı bir dilekler, istekler ve kesin talepler yığınıdır.

Ve bunun için savaşın yarısı takipte. Ekibiniz çağrıları yönetmek için gelişmiş bir yazılım kullanmasa bile, bu karmaşayı üç sorumluluk alma adımında çözmeye başlayabilirsiniz.

Aşağıdakileri öneriyoruz:

  • Erişimi kolay tek bir yerde isteklerin takibini birleştirin;
  • Her talebin sırasını (tarih ve saat) ve aciliyetini takip edin; Ve
  • Neyin ve kim tarafından sorulduğuna bağlı olarak kendiniz için bir SLA geliştirin (örneğin, bir iş geliştirme temsilcisinin isteği için bir hafta veya daha fazla, yönetici istekleri için bir gün içinde).

Biletleme sisteminiz, üç sütunlu paylaşılabilir bir Google E-Tablosu kadar basit olabilir: Siz kimsiniz? Ne istiyorsun? Hangi tarih? Sadece kurallara uyulursa herkesin kazanacağına dair beklentiler belirleyin. (Bonus: Buradaki kodlama, kesinlikle liderliğin yükünüzü anlamasına ve daha sonra kaynak bulma kararları almasına yardımcı olacaktır.)

2. Otomatikleştirin, otomatikleştirin ve otomatikleştirin

McKinsey öyle diyor Satış faaliyetlerinin %30’u otomatikleştirilebilir. Bant genişliğini boşaltmak için görevleri kolaylaştırma fırsatlarını kollayın. En etkili alanlardan bazıları şunlardır:

  • Kişi oluşturma: Siz veya ekibiniz hala ilgili kişi veya müşteri adayı kayıtlarını elle oluşturuyorsanız.
  • Raporlama: Tutarlı bir şekilde teslim edilen yinelenen raporlarınız varsa.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın