Apple Music Classic artık Android’de mevcut

rent a car 34

Apple Music Klasik artık Google Play Store’da mevcut, teknoloji devinin klasik müzik uygulamasını Apple Music veya Apple One aboneliği olan Android kullanıcılarına getiriyor. Fırlatma ilk olarak tarafından fark edildi. 9to5Mac.

2021’de Apple satın aldı klasik müzik akışı hizmeti Primephonic ve gelecekte bir klasik müzik uygulaması başlatma planlarını duyurmuştu. Apple Music Classical ilk kez bu yılın başlarında iPhone’da piyasaya çıktı Martta. Özellikle, uygulamanın Android lansmanı, iPad ve Mac için optimize edilmiş bir uygulamanın yayınlanmasından önce gelir.

Şu anda uygulamada beş milyondan fazla parçanın yanı sıra 20.000’den fazla besteci, 115.000’den fazla benzersiz eser ve 350.000’den fazla hareketin veri özelliklerine sahip 50 milyondan fazla veri noktası var. Bu veriler, Apple Music abonelerinin, uygulamanın klasik müzik için oluşturulmuş özel arama motoru aracılığıyla katalogdaki kayıtları bulmasına yardımcı olur.

Apple, uygulamanın iPhone sürümünü piyasaya sürdüğünde, teknoloji devi klasik eserlerin birden fazla bölümü ve parçası olduğunu, ünlü eserlerin ise farklı orkestralar, şefler ve solistlerle yüzlerce kaydı olduğunu açıkladı. Ek olarak, birçok bestecinin kendi özel katalog sınıflandırmaları vardır, bu da klasik müzik aramasının bu karmaşıklıklar göz önünde bulundurularak farklı şekilde oluşturulması gerektiği anlamına gelir.

Kullanıcılar, besteci, eser, eser numarası, orkestra şefi, sanatçı, enstrüman ve hatta eserin adını içeren anahtar kelime kombinasyonlarını kullanarak eserleri arayabilirler. Ayrıca, uygulamada bir eseri aradığınızda, ilgili tüm kayıtların yanı sıra özenle seçilmiş bir “Editörün Seçimi” performansını bulacaksınız.

Primephonic’in zaten Android için bir uygulaması olduğundan ve muhtemelen yeni Apple Music Classical’ın onun yerini alacağından, Apple’ın uygulamanın Android sürümünü iPad ve Mac için optimize edilmiş sürümlerden önce piyasaya sürmüş olması olasıdır.

Uygulamanın Android sürümü, Android 9 veya sonraki bir sürümü gerektirir ve Çin, Japonya, Kore, Rusya ve Tayvan hariç, Apple Music’in sunulduğu tüm dünyada kullanılabilir.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın