Apple etkinliği öncesinde online mağaza yeniden geçici olarak kapandı

Apple etkinliği öncesinde online mağaza yeniden geçici olarak kapandıApple’ın bu akşam Türkiye saatiyle 20.00’de başlamış olacak “Gelecek Zaman” etkinliği öncesinde Apple online store geçici olarak kapandı. Daha önceki Apple etkinlikleri öncesinde de gibi internet sitesinden alışverişler geçici olarak durduruluyordu.

iPhone 14 başta olmak suretiyle yeni Apple Watch ve AirPods Pro 2 ürünlerini görmeyi beklediğimiz Apple etkinliği bittikten sonrasında online store yeniden, bu yeni mamüllerin eklenmesiyle beraber açılacaktır. Geçmiş Apple etkinliklerinin ondan sonra, yeni mamüllerin mağazaya girişleriyle birlikte fiyat bilgileri de belli oluyordu. Benzer bir durumu bu akşam da görebiliriz.

iPhone 14 fiyatı en fazlaca dört gözle beklenen unsurlar arasında yer alıyor. Dünya genelindeki enflasyonun maliyetleri artırmasının iPhone fiyatlarına yansıması umut ediliyor. Öte taraftan Apple’ın iPhone 14 Pro modellerini 14 modellerine gore hep aleni ekran, 48 megapiksel arka kamera, Apple A16 Bionic işlemci benzer biçimde özelliklerle birazcık daha üstün özellikleriyle donatması ve bunun da geçen yılın iPhone 13 Pro modellerine bakılırsa yüksek fiyatla sonuçlanacağı da beklentiler içinde bulunuyor.

iPhone 14 ve 14 Pro Türkiye fiyatlarının tanıtımın hemen arkasından netleşip netleşmeyeceğini göreceğiz. Döviz kurlarındaki süratli değişiklikler ve değişen ekonomik şartlar, şimdiden bir fiyat verme mevzusunda Apple’ın acele etmemesine neden olabilir. Öte taraftan yeni parlak zeka telefonların devletimizde ne zaman satışa çıkacağını da etkinlik hemen sonra online mağazanın açılışıyla beraber görebiliriz. Geçen sene iPhone 13 serisi ekim ayının derhal başlangıcında, Amerika ve biri olan ülke pazarlarında piyasaya çıkışından sadece bir hafta sonrasında satışa sunulmuştu.

Benzer biçimde yeni Apple Watch modellerinin Türkiye fiyatı ve çıkış zamanı bilgilerini de etkinlik sonrasında, online mağazasının açılmasıyla görme imkanı elde edebiliriz.

Öte yandan son birkaç Apple etkinliğine baktığımızda, etkinlik öncesinde mağazanın geçici olarak kapatılıp hemen sonra yine açılmasının ardından, çeşitli Apple ürünlerinin fiyatlarında artışların olduğunu görmüştük. Son olarak WWDC 2022 etkinliği öncesinde online store geçici olarak kapanmış ve sonrasında yeni mamüller ve artan fiyatlara birlikte yeniden açılmıştı.

iPhone 14 ve diğer yeni Apple ürünlerinin duyurulacağı Apple “Gelecek Zaman” etkinliği bu akşam saat 20.00’de başlıyor. Etkinliği bu sayfa üzerinden izleyebilir ve etkinlikle alakalı mühim paylaşımları @teknoblog Twitter hesabı üzerinden takip edebilirsiniz.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın