Apple, 2023 Apple Tasarım Ödülü kazananlarını açıkladı

rent a car 34

elma var kazananları açıkladı 2023 Apple Tasarım Ödülleri, bu hafta her yıl düzenlenen Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nda. Her yıl, teknoloji devi altı kategoride bir düzine uygulama ve oyunu takdir ediyor: kapsayıcılık, keyif ve eğlence, etkileşim, sosyal etki, görseller ve grafikler ve yenilik. Kazananlar 36 finalist arasından seçildi.

Kapsayıcılık kategorisinde, ödülü alan uygulama Brooklyn merkezlidir. Evren, bir alan adı seçmenize ve dakikalar içinde mağaza kurmanıza olanak tanıyan bir web sitesi oluşturucusudur. Bu kategoriyi kazanan oyun DikişTayland merkezli Lykke Studio tarafından geliştirilen ve kullanıcıların sanal olarak farklı desenler işlemesine olanak tanıyan bir uygulama.

Görsel Kaynakları: Lykke Stüdyoları

Popüler dil öğrenme uygulaması Duolingo keyif ve eğlence kategorisini kazandı. Sonrası, eski bir piksel macera oyunu, bu kategorinin oyun bölümü ödülünü aldı. Oyun ABD merkezli geliştirilen Evan Kice tarafından oluşturuldu.

Etkileşim kategorisinde, kazanan uygulama uçuşan, kullanıcılara ayrıntılı uçuş haritaları, havaalanı navigasyonu ve gecikme tahmini sağlar. Bu kategoriyi kazanan oyun Raylı. Polonya merkezli Afterburn tarafından geliştirilen Railbound, dünyayı dolaşan bir tren yolculuğundaki bir çift köpek hakkında rayları büken bir bulmaca oyunudur.

Görsel Kaynakları: uçuşan

Popüler farkındalık uygulaması üst boşluk sosyal etki kategorisini kazanırken, Almanya’nın yandan kaydırma oyunu Bitirme bu kategorideki en iyi oyun ödülünü aldı. Oyunda oyuncular, çevresel felaket ve insan etkisi ile kömürleşmiş bir arazide geziniyorlar.

Görsel ve grafik kategorisinde, ABD merkezli design-forward training tracker herhangi bir mesafe ödülü aldı. Capcom’lar Resident Evil Köyü bu kategorideki en iyi oyunu kazandı.

Görsel Kaynakları: SwingVision

SwingVisionyapay zeka destekli bir tenis koçu, inovasyon kategorisinde en iyi uygulamayı kazandı. Marvel Yapış Apple, oyuna yepyeni strateji katmanları getiren oyunun yenilikçi “hızlı” mekaniğini alkışlarken, bu kategorideki en iyi oyunu kazandı.

“Uygulamalar ve oyunlar yaşama, çalışma ve oyun oynama şeklimizin ayrılmaz bir parçasıdır. Apple’ın Dünya Çapında Geliştirici İlişkilerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Susan Prescott, “Apple’da, uygulamaları inanılmaz yaratıcılığı ve tasarım mükemmelliğini yansıtan seçkin geliştiricileri takdir etmeyi seviyoruz” dedi. basın bülteni. “Bu yılın Apple Tasarım Ödülü kazananlarının her birini, her yerde kullanıcıları güçlendiren ve eğlendiren, düşündürücü uygulama deneyimleri ve ilgi uyandıran oynanış geliştirdikleri için kutlamak istiyoruz.”

TechCrunch'ta WWDC 2023 hakkında daha fazlasını okuyun

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın