Antalya’da yaktığı daireye, kendini kilitledi

Antalya’da yaktığı daireye, kendini kilitlediMuratpaşa ilçesi Yenigün Mahallesi 1368 Sokak üzerindeki 7 katli bir apartmanın 2. Katında sadece yaşayan 30 yaşındaki A.Ç, iki gün önce sabaha karşı dairede yangın çıkardı. Kısa müddette büyüyen yangın üst katlara kadar terfi etti. 112 Acil Çağrı Merkezi’ne haber verilmesiyle olay yerine itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Yangın itfaiye ekiplerince söndürülürken, dairede ve üst katlarda maddi hasar meydana geldi. Evin yanmayan diğer odasında yaşamaya idame eden A.Ç, sabah saatlerinde kendini eve kilitledi.

A.Ç’nin hayatından endişe duyan yakınları durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. Eve gelen polis ve esenlik ekipleri A.Ç’den kapıyı açmasını istedi. Yaklaşık otuz dakika kapıyı açmayan A.Ç, hemen sonra kendiliğinden teslim oldu. İlk tedavisi olay yerinde yapılan A.Ç, polis eşliğinde binadan çıkarılıp ambulansa götürüldü. Mustafa Kemal Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırılan A.Ç’nin tedavisi devam ederken vakayla ilgili inceleme başlatıldı.

Öte taraftan bina sakinleri yaşananlara isyan etti. Şahsın gürültüsünün yanı sıra, nihayetinde çıkardığı yangın sebebiyle bombanın üstünde yaşadıklarını söyleyerek tepki gösterdi.

“Korku ve panik yaşamak istemiyoruz”

Taşındıklarından beri bu şahsın yaptıklarından endişe duyduklarını anlatım eden Züleyha Öztürk Üreten “Çok sesimizi çıkartmadık ama en son bu yangını çıkarması fena oldu. Canımızı zor kurtardık. Yangın anında balkonda iki piknik tüpü vardı. Aspiratörden duman geliyordu sürekli. “Kalkın yangın var” diye komşumu kaldırıyordum. Apartmanda doğalgaz var, bomba gibi bir patlasa ne olacak. Camlarımız patladı, eşyalarımız yandı. Maldan geçtik, artık o an canımızı kurtarmanın derdine düştük. Çocuğum etkilendi 3 gün rapor almak zorunda kaldım. O tehlike ve paniği tekrar yaşamak istemiyorum. Bizim elimizden bir şey gelirse yardımcı olmak isteriz. Ama bu halde korkuyla yaşamak istemiyoruz” diye konuştu.

“Evi yakacak”

4. Katta oturan Zehra Oğuz, “Sürekli bir şeyler yakıyor ve bizlere duman geliyordu. Annesini durumu söyledik, yangının da çıkacağını biliyorduk. Sonunda yangın çıktı. Vatandaşlar olarak mağdur olduk. Maddi içsel zarar uğradık. Camlarımız yandı, klimanın motoru patladı. Biz korkuyla yaşıyoruz. Sabaha kadar uyuyamıyoruz. Çocuklarım sürekli, ‘A. Gelecek evi yakacak‘ diye sayıklıyor. Birileri sesimizi duysun, bu şekilde yaşamak istemiyoruz” ifadelerine yer verdi.

“Bombanın üzerinde oturuyoruz”

Bina sakinlerinden Yaşar Yay, dün gece sabaha karşı korkuyla uyandıklarını belirterek, Yangın olduğunu gördüm aşağı indim ve ilk iş olarak doğalgaz vanasını kapattım. İtfaiye geldi, yangını söndürdü. Ailecek tüm binanın can güvenliği yok. Bu şahıs buradan gitmediği sürece burada huzurlu şekilde yaşayamayacağız. Yangın anında kişi balkonda köşeden kafasında kask içerinin videosunu çekiyordu. Gelirse yarın tekrar yangın çıkarabilir. Biz bildiğiniz bir bombanın üstünde oturuyoruz. Ne zaman yanacak diye onu düşünüyoruz. Can güvenliğimiz yok. Asansöre tek başımıza binemiyoruz” dedi.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın